Kraj za vaterpoliste u četvrtfinalu EP u Splitu

Standard

06/09/2022

16:14

Vaterpolisti Crne Gore eliminisani su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Splitu - 'ajkule' su poražene od Mađarske 11:8, pa će u nastavku takmičenja se boriti za poziciju koja će im obezbijediti učešće na Svjetskom prvenstvu naredne godine u Fukuoki.

Našem timu potrebna je jedna pobjeda u razigravanju od 5. do 8. mjesta da bi izborili učešće na SP.

Mađarska je opravdala očekivanja, od početka meča bila je u vođstvu, a pitanje pobjednika riješila je početkom posljednje četvrtine kada je sa dva vezana pogotka stekla prednost od četiri gola (9:5).

Mađarsku selekciju do pobjede i polufinala vodio je Silard Janšik sa pet golova i bez promašaja, Kristijan Manherc postigao je dva, a po jedan Jozef Toni Nemet, Danijel Angijal, Akoš Konarik i Đerđo Zalanki

Dvostruki strijelci za Crnu Goru bili su Miroslav Perković, Konstantin Averka i Bogdan Đurđić, dok su po jednom mađarskog golmana savladali Vasilije Radović i Vladan Spaić.

Mađarska će u polufinalu igrati sa boljim iz večerašnjeg duela između Španije i Grčke (19 sati). Sa poraženim iz ovog duela naši momci će igrati u borbi za 5. mjesto.

Drugi polufinalni par biće poznat nakon duela Italije i Francuske (16.30), odnosno Hrvatske i Gruzije (21).