Rukometašice Budućnosti srušile Odenze u Ligi šampiona

Standard

23/01/2021

19:35

Rukometašice Budućnosti savladale su danski Odenze 27:24 u utakmici 12. kola Lige šampiona.

Izabranice Bojane Popoviće kontrolisale su rezultat čitavim tokom susreta u Bemaks areni i zasluženo upisale četvrti trijumf u grupi B.

Budućnost je prvo poluvrijeme dobila 13:10, a mogla je i ubjedljivije da su Jovanka Radičević i Nikolina Vukčević iskoristile zicere iz kontranapada.

Odenze je u nastavku prijetio preokretom, ali gošće ni u jednom momentu nisu došle ni do izjednačenja.

U pobjedničkom timu prednjačila je Radičević sa devet golova, sedam je dodala Itana Grbić, a pet Majda Mehmedović.

Kod Odenzea istakla se Lois Abing sa deset pogodaka.

Budućnost nakon 11 odigranih mečeva ima deset bodova, dok je Odenze uz meč više osvojio 13.

U nedjelju, u istoj grupi, igraće Ramniku Vlčea – CSKA i Borusija Dortmund – Podravka.