(FOTO/ VIDEO) Zećani blokirali kružni tok na Zabjelu: Sa Spajićem će razgovarati samo na ulici ili u Zeti

(FOTO/ VIDEO) Zećani blokirali kružni tok na Zabjelu: Sa Spajićem će razgovarati samo na ulici ili u Zeti

Standard

13/01/2026

14:17

Građani Zete i Botuna blokirali su na 30 minuta kružni tok kod Našeg diskonta na Zabjelu zbog radova na gradilištu u Botunu, javlja reporterka portala Standard. Prema informacijama sa terena, Zećani su nakon Zabjela blokirali i kružni tok ka Cetinju.

Kako javlja reporterka Standarda, blokada je počela u 14 časova i trajala je 30 minuta.

Saobraćaj je bio zaustavljen.

Mještanin Bojan Terzić iz Srpske kazao je medijima da će blokirati cijelu Crnu Goru, ako ih premijer Milojko Spajić ne pozove na razgovor.

Bojan Terzić, Foto: K.P./ STANDARD

,,Ovo je poruka Saši Mujoviću, gradonačelniku Podgorice, Milojku Spajiću i Aleksandru Nišaviću, direktoru Vodovoda da građani Botuna i Zete se neće pomjeriti milimetar nazad, nećemo odustati. Ako mislite da ste nas porazili hapšenjem, skočili ste sebi u stomak. Nećemo odustati. U ovoj borbi nijesmo sami”, istakao je Terzić. 

On je pozvao Spajića da dođe u Botun. 

,,Čekamo Spajića u Botun, neće niko ići na pregovore u Glavni grad. U suprotnom biće paralisana cijela Crna Gora”, naveo je Terzić.

Vukašin Stojanović naveo je da su se danas spontano okupili, te da će okupljanje nastaviti svakodnevno. 

Vukašin Stojanović, Foto: K.P./ STANDARD

,,Spontano okupljanje mještana nastaviće se svakodnevno dok se ne vratimo pregovorima i prestanu sa radovima u Botunu”, istakao je Stojanović.  

Lider DNP-a Milan Knežević poručio je da nema povlačenja i da će podržati sve što budu tražali građani Botuna. On je istakao da će napustiti vlast u Podgorici i Vladu ako ne budu prihvaćeni zahtjevi koje je dostavio Vladi.

Milan Knežević, Foto: K.P./ STANDARD

Predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović poziva Glavni grad i Vodovod da povuku mašine sa gradilišta ukoliko žele da pregovaraju. Međutim, kako kaže, čini mu se da ne žele da se pregovara.

Mihailo Asanović, Foto: K.P./ STANDARD

,,Građani Botuna su prije Nove godine blokirali saobraćajnice i tada su nas iz Uprave policije zvali da prestanemo sa blokadom, a da će oni postaviti moratorijum na gradnju i povući policiju. Oni su to i uradili, međutim, ova dva dana se pojavila mašina koja je kopala. Mi smo očekivali da će da ispoštuju dogovor, kao što smo mi ispoštovali dogovor da nećemo davati izjave. Međutim, vidimo da će Nišavić da šalje još mašina. Neka znaju da ćemo nastaviti sa blokadama. Tražimo da sjednemo za sto i da vidimo što da se radi”, naveo je Asanović.

On je poručio policiji, Vladi i Glavnom gradu da sjednu za pregovarački sto, a ukoliko ne žele to neće uspjeti da rade.

Uskoro opširnije.

Izvor (naslovna fotografija): K.P./ STANDARD

Ostavite komentar

Komentari (0)

X