Uprkos tome što je ministarka zdravlja Jelena Borovinić – Bojović propisala jasne mjere, te su svadbe i proslave zabranjene još uvijek, u lokalima se ne može đuskati, a izvođenje muzičara je vremenski ali i prostorno ograničeno, za istaknute funkcionere njene političke opcije, to očigledno ne važi.
Ministarka vjerovatno neće uputiti kritiku zbog nesavjesnog ponašanja i brutalnog kršenja epidemioloških mjera, ali se možda ovim slučajem pozabave nadležni organi.Na video snimcima sa društvenih mreža jasno se vidi ogromna gužva u restoranu, bez distance i dovoljne odvojenosti stolova, za istim sjedi i po 20 osoba. Prisutni plešu, a Kovačević, Bulajić i Đukanović u idiličnom raspoloženju pružaju podršku pjevaču koji im pjeva iznad glave.
Danas je i Demokratska partija socijalista objavila video snimak na kome se vidi predsjednik opštine Nikšić Marko Kovačević, na istoj proslavi dana Svetog Vasilija Ostroškog.
”Osim što je pokazao da je neki novovjernik koji ovaj dan obilježava uz iće, piće i narodnu muziku, jučerašnju manifestaciju začinio je spletom četničkih pjesama, koje su se orile salom u Nikšiću, saopšteno je iz nikšićkog DPS-a.
Preporučeno
DPS Nikšić: Kovačević četničkom proslavom obilježava Sv. Vasilija Ostroškog (VIDEO)