Rotary klub Podgorica obilježio je 120 godina postojanja Rotary Internationala, 40 godina PolioPlus programa i 27 godina Rotary pokreta u Crnoj Gori nizom značajnih događaja, uključujući okrugli sto posvećen značaju imunizacije i donatorsko veče s ciljem podrške Klinici dječje hirurgije Instituta za bolesti djece Kliničkog centra Crne Gore. U skladu sa misijom Rotary pokreta, iste večeri organizovano je donatorsko veče s ciljem prikupljanja sredstava za nabavku medicinske opreme za Kliniku dječje hirurgije. Cilj akcije bio je obezbjeđivanje Topaza za drenažu grudnog koša i sedam Bi-Braun infuzionih pumpi, ukupne vrijednosti 17.000 eura, saopšteno je iz Rotary kluba.
Panelisti su istakli ključnu ulogu Rotary pokreta u globalnoj borbi protiv dječije paralize kroz program PolioPlus koji je omogućio dostupnost vakcinacije širom svijeta. Takođe, razgovarali su o značaju imunizacije u zaštiti javnog zdravlja i sprečavanju epidemija.-Kroz donacije i aukciju umjetničkih djela, do kraja večeri prikupljeno je 15.240 eura, čime se Klub približio cilju, ali akcija prikupljanja sredstava se nastavlja kako bi se obezbijedio preostali iznos i omogućila nabavka kompletne opreme.Ova donacija će značajno unaprijediti uslove liječenja za najmlađe pacijente, budući da Klinika dječje hirurgije godišnje hospitalizuje oko 2.000 djece i sprovodi 1.700 operacija – navodi se u saopštenju.
Rotary klub Podgorica, poručuju, ostaje posvećen pružanju podrške Klinici dječje hirurgije i nastaviće saradnju kroz buduće inicijative, kako bi se obezbijedila dodatna pomoć u skladu sa njihovim potrebama.
Posebnu zahvalnost Rotary klub Podgorica upućuje donatorima, umjetnicima koji su podržali aukciju, kao i svima koji su svojim prisustvom i doprinosom pomogli ostvarenje ovog cilja.
Preporučeno
Okrugli sto „40 godina PolioPlus programa“ održan je 7. marta 2025. godine u hotelu Hilton. Panelisti su bili dr Ivana Živković, predstavnica Ministarstva zdravlja Crne Gore, dr Milko Joksimović, predstavnik Instituta za javno zdravlje Crne Gore i dr Senad Begić, predstavnik UNICEF-a. Moderator panela bio je dr Nebojša Kavarić, član Rotary kluba Podgorica, dok je prisutne pozdravnim govorom dočekala Lidija Radulović Cvijetinović, predsjednica Rotary kluba Podgorica.