Prva dama na trci „Race for the Cure“: Zajedno za zdravlje žena

Prva dama na trci „Race for the Cure“: Zajedno za zdravlje žena

Standard

19/10/2025

15:44

Supruga predsjednika Crne Gore, Milena Milatović, učestvovala je danas u trci „Race for the Cure“ na Gorici, zajedno sa građankama i građanima, volonterima i ženama koje se bore ili su se izborile sa karcinomom dojke.

Događaj je posvećen podizanju svijesti o prevenciji, ranom otkrivanju i podršci svakoj ženi i porodici suočenoj sa ovom bolešću.

U obraćanju, Milatović je govorila o snazi zajedništva i znanja uz poruku: „U trci pobjeđuje svako ko zna, ko je svjestan i ko ima podršku da se bori.“

Podsjetila je na značaj redovnih preventivnih pregleda „koji su jedini pouzdan i najučinkovitiji način za očuvanje i unapređenje zdravlja“, uz poruku da društvo mora uzvratiti adekvatnim odgovorom zdravstvenog sistema – boljom dostupnošću pregleda i terapija, modernom opremom i kraćim listama čekanja.

„Pozivam da nastavimo koračati ruku pod ruku – sjutra i svakog narednog dana. Zajedno“, poručila je Milatović, zahvalivši organizatorima, medicinskim radnicima, volonterima i svima koji svojim učešćem šire nadu, hrabrost i ljubav.

Izvor (naslovna fotografija): Služba Predsjednika

Ostavite komentar

Komentari (0)

X