Tivat: Gorio stan, nema povrijeđenih, spašena mačka

Tivat: Gorio stan, nema povrijeđenih, spašena mačka

Standard

22/02/2026

21:11

Brzom i efikasnom intervencijom tivatskih vatrogasaca danas je ugašen požar u naselju Mažina, u Tivtu. Nije bilo povrijeđenih.

Kako piše Radio Tivat, tri vatrogasna vozila sa šest vatrogasaca su upućena danas u 16 sati i 26 minuta u stambeni objekat, nakon prijave o požaru.

Požar je izbio u stanu na posljednjem spratu stambene zgrade, te se nalazio u razvijenoj fazi, uz veliku zadimljenost cijelog objekta.

Pripadnici Službe zaštite i spašavanja odmah su započeli odimljavanje zgrade, pretragu terena, evakuaciju stanara i lokalizaciju požara. Brzom i efikasnom intervencijom požar je ubrzo stavljen pod kontrolu i ugašen.

Pretragom objekta ustanovljeno je da nema povrijeđenih osoba, dok je iz stana zahvaćenog požarom spašena jedna mačka. Uzrok požara biće utvrđen naknadno od strane nadležnih organa.

Službi zaštite i spašavanja Tivat na terenu su pomagali pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Tivat i Boka, službenici Odjeljenja bezbjednosti Tivat, Komunalne policije i CEDIS-a.

Izvor (naslovna fotografija): Radio Tivat

Ostavite komentar

Komentari (0)

X