Bar: Od ponedeljka otvoreni turistički biroi u Sutomoru i Dobroj Vodi

Bar: Od ponedeljka otvoreni turistički biroi u Sutomoru i Dobroj Vodi

Standard

06/06/2025

15:55

Turistička organizacija Bar obavještava turiste i građane da će turističko-informativni biroi (TIB) u Sutomoru i Dobroj Vodi početi sa radom u ponedeljak, 09. juna 2025. godine.

Prema Zakonu o boravišnoj taksi, izdavaoci smještaja su dužni da izvrše prijavu gostiju koji borave u njihovom smještaju u roku od 24 časa od ulaska u Crnu Goru.

Turistička organizacija Bar podsjeća sve izdavaoce privatnog smještaja da prijavu boravka svojih gostiju mogu takođe vršiti putem elektronske aplikacije za prijavu gostiju, Pozivamo sve izdavaoce koji još nisu otvorili korisnički nalog da to učine u TIB-u Topolica, gdje će dobiti sve neophodne informacije i tehničku podršku.

U cilju kvalitetne pripreme turističke sezone, još jednom pozivamo sve izdavaoce smještaja, koji do sada nisu, da registruju smještaj i da na taj način ispune svoju zakonom propisanu obavezu.

TIB-ovi na teritoriji opštine Bar dostupni su turistima i lokalnom stanovništvu za sve informacije i podršku tokom turističke sezone.

Novo radno vrijeme turističko-informativnih biroa:

TIB Topolica – ponedeljak-petak (07h-15h), subota (09h-14:00h), nedelja neradna

TIB Sutomore – ponedeljak-petak (08h-15:00h), subota (09h-14:00h), nedelja neradna

TIB Dobra Voda – ponedeljak-petak (08h-15:00h), subota (09h-14:00h), nedelja neradna

TIB Šušanj – ponedeljak-petak (08h-15:00h), subota (09h-14:00h), nedelja neradna

TIB Virpazar – ponedeljak-petak (08h-15:00h), subota (09h-16:00h), nedelja neradna

Izvor (naslovna fotografija):_ Sergej Zabijako/ Jedro.me

Ostavite komentar

Komentari (0)

X