NOVO DVOSTRUKA LIKVIDACIJA U RATU KLANOVA: Policija ispituje kako su Belada i Ivanović namamljeni

NOVO DVOSTRUKA LIKVIDACIJA U RATU KLANOVA: Policija ispituje kako su Belada i Ivanović namamljeni

Standard

25/09/2025

07:08

U selu Ugnji u cetinjskoj opštini juče su nađena tijela dvije osobe. Ubijeni su Stefan Belada i Andrija Ivanović, koji su povezivani sa škaljarskim kriminalnim klanom. Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović kazao je za TVCG da je rano govoriti o rasvjetljavanju ovog slučaja imajući u vidu da se dogodilo na periferiji i da se radi o namamljivanju ovih lica od strane suprotstavljene kriminalne grupe.

“Na području Prijestonice Cetinje, u mjestu Ugnji, lišeni su života A.I. i S.B., upotrebom vatrenog oružja. Njihova beživotna tijela su zatečena u vozilu koje je bilo parkirano na makadamskom proširenju lokalnog puta, na oko 250 metara od glavnog puta Cetinje–Budva. Policija intenzivno radi na rasvjetljavanju ovog krivičnog djela”, navode u saopštenju iz policije.

Svi raspoloživi kapaciteti Uprave policije – Sektora za borbu protiv kriminala, uz podršku Specijalne jedinice policije i Posebne jedinice policije stavljeni su na raspolaganje Regionalnom centru bezbjednosti „Centar“.

Uspostavljena je blokada užeg i šireg lica mjesta. Da li je dala rezultate, ostaje da se vidi. 

Policija ispituje kako su Belada i Ivanović namamljeni. 

Interesantno je i da je Belada bio akter pucnjave nedavno na putu Cetinje – Budva, kada je ranjena T.S. koja je bila sa njim na motoru.

Rat kotorskih klanova traje više od deset godina.  

O događaju je, kako ističu iz policije, obaviješten državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, koji rukovodi uviđajem po čijem nalogu će se preduzimati dalje policijske mjere i radnje.

Ministar Šaranović je gostujući u Dnevniku 2 TVCG kazao da je u odnosu na slučaj dvostrukog ubistva u Ugnjima brzo utvrđen identitet stradalih i da su u pitanju pripadnici “škaljarskog” kriminalnog klana. Dodaje da je rano govoriti o rasvjetljavnju ovog slučaja imajući u vidu da se dogodilo na periferiji i da se radi o namamljivanju ovih lica od strane suprotstavljene kriminalne grupe.

“Važno je reći da sektor bezbjednosti nije zakazao, jer stepen rasvijetljenosti ovakvih djela je iznad 95 odsto, a broj obračuna kriminalnih grupa je više nego duplo manji u prethodne četiri godine u odnosu na period 2016. do 2020. godine”, rekao je Šaranović. 

Podsjećamo, u septembru ove godine Stefan Belada (48) iz Cetinja, ranije poznat kao Milo Belada, bio je meta napada na putu Cetinje–Budva, u mjestu BrajićiTada je, oko 14:15 časova, sa motocikla u pokretu pucano na Tamaru Stanojević, nakon čega je napadač pobjegao sa lica mjesta.

Belada je i ranije bio na meti policijskih istraga. Prošle godine uhapšen je u Sloveniji, u velikoj akciji tamošnje policije, zajedno sa Dušanom Đuranovićem. Tada su obojica označeni kao članovi kavačkog klana, a prema navodima slovenačkih medija, u tu zemlju su navodno došli sa namjerom da likvidiraju Žarka Tešanovića.

Prema podacima crnogorske policije, Belada je važio za visokopozicioniranog člana škaljarskog klana, jednog od dva najjača kriminalna klana u regionu.

Andrija Ivanović se svojevremeno sumnjičio da je postavio eksplozivnu napravu na auto placu Ventura, vlasništvo Marka Kokotovica, u mjestu Očinići.

Izvor (naslovna fotografija): RTCG

Ostavite komentar

Komentari (0)

X