Makron je, dodaju, istakao da predlog predsjednika Milatovića da bude domaćin budućeg samita Evropske političke zajednice uživa svu njegovu podršku, te da bi pomenuti događaj u Crnoj Gori bio značajan i za region Zapadnog Balkana.
“Dodao je i da se nada daljem razvijanju aktivnosti Regionalnog centra za razvoj sajber kapaciteta Zapadnog Balkana u Podgorici, kao i poboljšanju ekonomskih i finansijskih odnosa uz podršku preduzeća iz Francuske i tamošnje razvojne agencije. Predsjednik Francuske je napomenuo da mu je posebno drago zbog pozitivne dinamike u crnogorskoj politici koja je pokrenuta izborom novog predsjednika, a zatim i Vlade sa proevropskom agendom”, navodi se u saopštenju kabineta Milatovića.
Oni su podsjetili da je crnogorski predsjednik posjetio Francusku u novembru 2023. godine i tom prilikom Emanuelu Makronu prezentovao mogućnost da bude domaćin samita Evropske političke zajednice koja okuplja više od 40 država.
Preporučeno
Samit bi se održao na proljeće 2026. godine, kada se obilježava i dvadeset godina od obnove crnogorske nezavisnosti.
