“Lavice” izgubile od Hrvatske

Standard

07/12/2023

17:02

Rukometašice Crne Gore upisale su prvi poraz na Svjetskom šampionatu – na startu glavne runde ''lavice'' su izgubile od Hrvatske 26:25.

Tok utakmice:

kraj – pobjeda Hrvatske 26:25.

58.minut – Klikovac nakon asistencije Rajčić, ponovo je samo gol zaostatka.

57.minut – Hrvatska je po ko zna koji put imala +3, ali smanjuje Grbić.

55.minut – Brnović sa crte, pa Pavićević iz kontre. Blizu smo,

53.minut – konačno smo na -2, Klikovac je efektno savladala Pijević i sada je 23:21 za Hrvatsku. Tajm-aut selektora Ivice Obrvana.

51.minut – nikako da “lavice” uhvate potpuni priključak, igra se gol za gol – poslije prodora pogodila je Grbić za 23:20.

46.minut – pogodak Hrvatske i treće isključenje Andrijane Popović, za nju je meč završen…

44.minut – golom Blažević je Hrvatska stekla +5, nakon toga dva pogotka “lavica”, Brnović i Despotović sa sedam metara. Rezultat je 19:16 za Hrvatsku.

40.minut – kritični trenuci u igri našeg tima, ni sreća nije naš saveznik, Pletikosić nije iskoristila sedmerac, na drugoj strani Milosavljević jeste i rezultat je 18:14 za Hrvatsku. Tajm-aut Bojane Popović.

37.minut – dva vezana pogotka Milosavljević, Hrvatska četvrti put danas vodi sa tri razlike – 17:14.

poluvrijeme – egal je nakon 30 minuta. Velika borba u Geteborgu, naše su konstantno su jurile zaostatak, nijednom nisu bile u prednosti. Brine povreda najbolje golmanke šampionata Marte Batinović.

29.minut – neriješeno je, 13:13, Pletikosić kao šilo kroz odbranu rivala. Koristimo to što Hrvatska igra sa dvije igračice manje.

27.minut – po dva gola Despotović sa jedne i Ježić sa druge strane. Hrvatska vodi 13:11.

24.minut – šteta, prvi promašaj Mugose sa 7 metara. Ne mijenja se rezultat, Crna Gora ima igračicu više.

23.minut – Treći put na utakmici je Hrvatska imala +3, ali Godeč sa crte smanjuje na 10:8.

21.minut – Pletikosić je poslije sjajne finte promašila zicer, a onda je na drugoj strani poentirala Milosavljević. Hrvatska vodi 9:7.

18.minut – kakav peh, povreda Marte Batinović, proklizala joj je desna noga i u suzama napušta teren. Nadamo se da nije riječ o težoj povredi i da će se Marta brzo vratiti. Rajčić je trenutno među stativama.

13.minut – Pletikosić nakon prodora poravnava rezultat, na drugoj strani Ježić vraća prednost Hrvaticama.

12.minut – ponovo precizna Mugoša, 6:5 je za Hrvatsku, koja će u naredna dva minuta biti sa igračicom manje.

11.minut – kada Mugoša stane na liniju za sedmerac, greške nema – Crna Gora ima samo gol zaostatka (4:5).

9.minut – u dva navrata je Hrvatska bila na +3, sada smanjuje Despotović, rezultat je 5:3.

7.minut – bolje Hrvatska otvara duel, vodi 4:1 nakon gola Blažević.

4.minut – stže prvi pogodak naše selekcija, Bulatović za 1:1.

1.minut – počeo je susret.