Lavice pobijedile u Srbiji, novi EURO je obezbijeđen

Standard

29/02/2024

19:59

Crnogorske rukometašice pobijedile su u Zrenjaninu Srbiju 31:30, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i osigurale mjesto na šampionatu Starog kontinenta.

Dramatičan meč odlučen je u posljednjem minutu. Itana Grbić dala je gol u trenucima kada je našem timu prijetio pasivan napad, da bi potom lopta ispala Jovani Jovović i “lavice” su sačuvale gol prednosti.

Naša reprezentacija vodila je skoro tokom cijele utakmice.

Naročito u prvom poluvremenu, kada su izabranice Bojane Popović bile mnogo bolje i sa 16:12 otišle na pauzu.

U nastavku je odbrana bila slabija, Srbija je polako smanjivala prednost, a uspjela je i da povede 24:23.

Međutim, u dramatičnoj završnici “lavice” su bile snalažljivije i osvojile dva boda.

Najefikasnija u crnogorskoj reprezentaciji bila je Matea Pletikosić sa devet golova iz 10 šuteva ka golu.

Po pet pogodaka dale su Anastasija Marsenić i Itana Grbić, po četiri Tanja Brnović i Jelena Despotović, tri Dijana Mugoša, a gol Ivana Godeč.

U srpskoj reprezentaciji osam golova Anđele Janjušević, sedam Jovane Jovović, po pet Sanje Radosavljević i Aleksandre Stamenić.

Isti rivali sastaće se u nedjelju od 18 sati u “Bemax areni”.