Ubjedljiv poraz crnogorskih košarkaša u Njemačkoj

Standard

22/02/2024

21:45

Crnogorski košarkaši nisu mogli da pariraju aktuelnom prvaku svijeta na startu kvalifikacija za Eurobasket.

Tim Boška Radovića je izgubio 85:61 nakon što je u većem dijelu meča imao dvocifreni minus, a početkom posljednje četvrtine – kada je smanjio na 58:52 – lako propustio šansu da unese neizvjesnost.

Sve izuzev nekoliko minuta finiša treće i početka posljednje četvrtine je potpuno pripalo Njemcima, koji su već početkom drugog perioda imali plus 21.

Domaćin je igrao u brzom ritmu, imao i odlične procente šuta, pa “crveni nisu mogli da pariraju.

Kendrik Peri je sa 16 poena bio najefikasniji u našem timu, dvocifren učinak je imao samo još Vladimir Mihailović (10).

Kod domaćina se istakao Oskar da Silva sa 19.

Crna Gora drugi meč kvalifikacija igra u nedjelju kada u “Morači” dočekuje Švedsku.

TOK MEČA

Kraj meča – Crna Gora je izgubila 85:61 od Njemačke.

Raspala se igra Crne Gore, sada je minus 21 – 77:56.

Velikih minus 18 ima Crna Gora na nešto više od četiri minuta do kraja kraja – 73:55 vodi aktuelni prvak svijeta.

4′ – Serija Njemaca 8:0 za 66:52.

Sedam minuta prije kraja Njemačka vodi 62:52. Tajm-aut Crna Gora.

3′ – Njemačka ima plus osam i vodi 60:52.

Počela je posljednja četvrtina.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine – serija 9:0 naše selekcije za 58:50.

Serija 8:0 Crne Gore, uz dvije trojke Perija, pa je sada samo devet poena minusa.

7′ – Igra se u ritmu Njemaca koji vode 58:41. Radović je zvao tajm-aut na dva i po minuta do kraja treće četvrtine.

4′ – Sigurna prednost Njemačke, sada je 55:37.

3′ – Nastavila je Njemačka da dobro šutira, Vajler-Beb je pogodi trojku za 50:34, onda je Da Silva uz faul Nikolića donio plus 18 domaćinu – 52:34.

Počela je treća četvrtina u “MHP areni”, odmah je poentirao Nikolić i smanjio na 47:32.

Druga četvrtina

Nakon 20 minuta košarke Crna Gora ima 17 poena minusa protiv Njemačke – gubi 47:30.

Crna Gora je na minus 12 nakon trojke Žugića – 38:26. Minut odmora za domaćina na tri minuta i 46 sekundi do kraja poluvremena.

5′ – Radović je na devet poena, sada je pogodio prvu trojku za 36:21, ali je Kramer zakucao za plus 17 (38:21).

4′ – Radović je šutem s distance smanjio na 34:18.

2′ Počeo je drugi period, i to trojkom Vimberga za 31:10. Drobnjak je potom pogodio 2+1 za 31:13, onda je uslijedila nova trojka domaćina za 34:13.

Prva četvrtina

Crna Gora nakon prve četvrtine ima 18 poena minusa – Njemci vode 28:10.

6′ – Mihailović i Simonović su konačno pomjerili Crnu Goru s nule, ali minus je veliki – 18:4 je za Njemačku.

5′ – Njemci dominiraju, naša selekcija je bez ritma u napadu – 13:0 vodi domaćin.

3′ – Njemci vode 11:0, nakon poena Da Silve i trojki Matiseka, Kramera i Vajler-Beba. Boško Radović je morao da traži tajm-aut.

Počeo je meč.

Najava meča

Crnogorski košarkaši počinju borbu za plasman na Evropsko prvenstvo.

Prvi rival izabranika Boška Radovića je ujedno i najteži u grupi – od 19.30 se u Ludvigzburgu sastaju sa Njemačkom.

U pitanju je aktuelni prvak svijeta, koji u kvalifikacije – baš kao i naša selekcija – ulazi bez najvećih zvijezda.

Crnoj Gori će nedostajati Nikola Vučević, Nikola Ivanović i Bojan Dubljević, a u njemačkom timu nema Denisa Šredera, Danijela Tajsa, Franca i Morica Vagnera, Johanesa Fojtmana, Andreasa Obsta…

U grupi su još Bugarska i Švedska, a plasman na Eurobasket izboriće najbolje tri ekipe.

Naredni meč Crna Gora igra u nedjelju od 19 sati u “Morači” kada je rival Švedska.