Prema navodima, UEFA je odlučila da skloni rumunskog arbitra sa liste za ostatak takmičenja poslije niza spornih odluka koje su obilježile pobjedu Atletika od 2:0 u četvrtfinalu Lige šampiona.
Najviše bure izazvale su dvije odluke, prenosi Dan.
Crveni karton za Paua Kubarsija – sudija je prvobitno pokazao žuti karton, da bi nakon VAR provjere promijenio odluku i isključio igrača Barselone
Nedosuđen penal za Barselonu – nakon što je lopta već bila u igri, igrač Atletika je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali penal nije dosuđen, niti je VAR reagovao
Ove situacije izazvale su ogromno nezadovoljstvo u katalonskom klubu, a trener Hansi Flik bio je posebno bijesan poslije utakmice.
Barselona nije stala samo na kritikama – klub je podneo zvaničnu žalbu UEFA, tražeći:
– detaljnu istragu spornih odluka
– pristup komunikaciji između sudija i VAR sobe
– moguće disciplinske mjere
U klubu smatraju da je u pitanju „velika sudijska greška“ koja je direktno uticala na rezultat utakmice.
Iako zvanična potvrda svih detalja još nije objavljena, prema dostupnim informacijama UEFA je već reagovala i sklonila Kovača iz daljeg suđenja u Ligi šampiona ove sezone.
Preporučeno
Odluka dodatno podgrijava raspravu o VAR sistemu i ujednačenosti sudijskih kriterijuma u najjačem evropskom takmičenju.
















