Sjajna partija “ajkula”: Nakon peteraca Crna Gora nadigrala Hrvatsku!

Standard

08/01/2024

21:50

Crna Gora je savladala Hrvatsku na peterce 15:13 u posljednjem kolu grupe A na Evropskom prvenstvu, poslije sjajne partije, ali ostaje gorak ukus, jer je

Tim Vladimira Gojkovića je zaslužio trijumf protiv favorizovanog domaćina, a ostaće dilema da li je pogodak Đura Radovića 19 sekundi prije kraja opravdano poništen.

Naša selekcija ide u osminu finala, vjerovatno će se sastati sa Njemačkom (utakmica je u srijedu), a onda bi je u četvrtfinalu čekao okršaj sa Italijom.

Ukrštanja u četvrtfinalu: Španija – Gruzija/Rumunija, Hrvatska – Grčka/Holandija, Mađarska – Francuska/Srbija, Italija – Crna Gora/Njemačka.

Strijelci:

Crna Gora: Dejan Lazović, Jovan Vujović 1, Miroslav Perković 1, Marko Mršić 1, Aljoša Mačić, Vlado Popadić 1, Stefan Vidović 1, Đuro Radović 2, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić 1, Dušan Matković 1, Vasilije Radović 1, Petar Tešanović.

TOK MEČA:

Poništen čist gol Radovića.

Sjajni Vujović siguran za 11:11!!

Bukić pogađa sa igračem više za 11:10.

Promašili su Hrvati peterac!

Popadić je zaradio brutaliti, Hrvati su dobili peterac i igrača više četiri minuta. Do kraja meča dva minuta.

Vukićević pogađa za 10:10 sa igračem više.

Novi gol Đura za 10:9!! Do kraja četiri minuta.

Đuro Radović pogađa za 9:9!

Kraj treće četvrtine, nakon velike borbe gubimo od Hrvatske 9:8.

Peterac koristi Đuro Radović i smanjuje na 9:8, 12 sekundi prije kraja.

Novi gol Hrvatske sa igracem vise, Harkov je strijelac za 9:7.

Dva igrača manje smo imali, koristi to Marinić Kragić za 8:7.

Kontranapad “ajkula”, Popadić precizan za 7:7!

Novi gol Marinića Kragića, Hrvatska vodi 7:6, do kraja treće četvrtine pet minuta.

Matković donosi novo izjednačenje, 6:6.

Fatić precizan na startu treće dionice, Hrvatska vodi 6:5.

Kraj druge dionice, 5:5.

Žuvela je izjednačio sa igračem više, 5:5. Do kraja dionice minut i 20 sekundi.

Sjajna akcija naših za prvo vođstvo, Perković pogađa za 5:4.

4:4, prvo izjednačenje, gol postiže Vidović.

Prvi gol u drugoj dionici postiže Vasilije Radović sa igračem više, smanjujemo na 4:3.

Kraj prve četvrtine, gubimo 4:2.

Harkov bukvalno u posljednjoj sekundi sa velike udaljenosti pogađa za 4:2.

Odlično dodavanje Ukropine za Spaića koji smanjuje na 3:2.

Peterac koristi Marinić Kragić, Hrvatska vodi 3:1, do kraja četvrtine nešto manje od dva minuta.

Mršić postiže gol sa igračem više, smanjili smo na 2:1.

Žuvela postiže novi gol sa igračem više, 2:0 za Hrvatsku.

Žuvela postiže prvi gol, Hrvatska vodi 1:0.