Rukometaši poraženi od Mađarske na startu Evropskog prvenstva

Standard

12/01/2024

22:07

Rukometaši Crne Gore sastaju se sa Mađarskom na startu Evropskog šampionata, a dešavanja iz Olimpijske dvorane u Minhenu pratite na portalu Standard.

Tok utakmice:

60.minut – odbranili smo se i imamo napad za izjednačenje. Tajm-aut Šole.

59.minut – neozbiljan napad “lavova”, pad koncentracije, gubimo loptu. I dalje je +1 za rivala.

55.minut – za Banhidija nemamo rješenje, pored primljenog gola tu je i isključenje Čavora. Komplikuje se situacija.

53.minut – ne daju se “lavovi”, Dragašević je smanjio, a Luka Radović izjednačio rezultat – 23:23.

52.minut – nikako da preokrenemo. Dva gola Banhidija i Mađari vode 23:21.

49.minut – kazna za Mađare zbog pogrešno odrađene izmjene, a onda gol Bakića za 20:20.

47.minut – nismo imali sreće u prethodnih par napada. Prvo je Borozan uzdrmao prečku, a lopta za koji milimetar nije bila u golu, a onda je Vujović napravio grešku kada se našoj selekciji ukazala kontra. Tajm-aut traži selektor Mađara.

44.minut – Grbović promašuje zicer za potpuni preokret, a onda Lekai sa svoje polovine i na prazan gol vraća prednost Mađarima (20:19).

42.minut – Dragašević postiže efektan gol za 19:18. Ostajemo bez Lazovića, zbog tri isključenja za našeg pivota i važnog odbrambenog igrača je meč zavšen.

38.minut – ponovo opipljiva prednost Mađara, Benhidi je vezao dva gola i Šola traži tajm-aut kod rezultata 19:16.

33.minut – primili smo tri brza gola, ali Branko Vujović “bombom” smanjuje na 17:16.

poluvrijeme – mini serijom 3:0 naš nacionalni tim zatvara prvi dio susreta. Semafor pokazuje 14:14. U finišu se sa dva pogotka istakao 21-godišnji Dragašević.

26.minut – veliki doprinos igri u napadu daje i Borozan. Četvrtim golom smanjuje vođstvo Mađara na 11:10.

21.minut – do četvrtog pogotka, drugog iz sedmerca stiže Miloš Vujović. Član Gumersbaha je iznudio i dva isključenja Mađara, koji imaju minimalnu prednost (9:8).

18.minut – dva gola u nizu Mađara za 9:7. Lekai je dosad četiri puta matirao Simića.

15.minut – u elementu je Miloš Vujović, izborio je i iskoristio sedmerac za 7:7.

12.minut – imali su Mađari napad za +3, nisu ga iskoristili, a onda je sjevnula kontra “lavova” preko Miloša Vujovića za 7:6. Isključeni Lekai će dva minuta morati da pauzira, šansa za naše da stignu do egala ili preokreta.

9.minut – zicer promašuje Miloš Vujović, a onda Krakovski iz kontre pogađa za 6:4. Bolji start Mađara. Prethodno je Vuko Borozan dao dva vezana gola. Zasad samo jedna odbrana Simića.

5.minut – Branko Vujović je postigao dva gola na startu meča, ali Mađarska poslije uspješno realizovanog sedmerca Lekaija vodi 3:2.

“Lavovi” su autsajderi grupe C, ali nemaju namjeru da se zadovolje pukim učešćem na smotri najboljih kontinentalnih reprezentacija.

Želja im je da takmičenje otvore pobjedom, koja bi im dala izgledne šanse da ponove rezultat sa prethodnog Eura i domognu se glavne faze.

Mađarska ima odlične igrače, ali nije velesila i puleni Vlada Šole nemaju čega da se plaše – prvi meč je vjerovatno i najveća šansa za pobjedu.

U premijernom meču ove grupe, Island i Srbija odigrali su 27:27.