“Ajkule” sa pola snage protiv Rumuna, sa Grcima za 5. mjesto u Evropi

Standard

14/01/2024

21:26

Crnogorski vaterpolisti igraju večeras u Zagrebu protiv Rumunije u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Izabranici Vladimira Gojkovića su na startu razigravanja savladali Rumuniju 18:11 i zakazali duel sa Grčkom u utorak od 18.30 časova.

“Ajkule” su uspavano počele meč protiv Rumuna, rivalu dopustili da povede sa 3:0, ali je već do kraja prve četvrtine naš tim preokrenuo.

Od tog momenta naša selekcija nije ispuštala prednost, a pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Zahvaljujući trijumfu nad Rumunima, Petar Tešanović i saigrači će na predstojećem SP, koje počinje 5. februara, igrati u nešto lakšoj grupi C.

Pored Srbije, tu su još Japan i Sjedinjene Američke Države.

Tok utakmice:

IV četvrtina

18:11 – Averka u posljednjoj sekundi postavlja konačan rezultat.

17:11 – golom iz kontranapada Mačić je uvećao vođstvo “ajkula na 17:10, a onda je Rumunija iz peterca smanjila zaostatak.

16:10 – igra se gol za gol u ovoj dionici. Vančik je bio precizan za 15:10, a onda je uslijedio pogodak Matkovića. Nešto više od tri minuta je do kraja meča.

15:9 – Prioteasa je smanjio, a Perković potom vratio +6.

14:8 – novi pogodak Đura Radovića, sada iz peterca.

III četvrtina

12:7 – Matković bez greške sa 5m. Crna Gora hita ka rutinskoj pobjedi.

11:7 – dobar posao Vidovića u odbrani, a onda šut i pogodak pod prečku. Ponovo visoka prednost “ajkula”.

10:7 – Vančik je golom otvorio treći period, a onda je na drugoj strani, u napadu sa igračem više, siguran bio Perković.

II četvrtina

9:6 – Đuro Radović je poentirao za +4, a onda je Kolodrovski prevario Tešanovića i smanjio na 9:6.

8:5 – Fulea smanjuje prednost naše reprezentacije u napadu sa igračem više.

8:4 – drugi pogodak na utakmici Vasilija Radovića, tajm-aut zove selektor Rumuna.

7:4 – odlična serija naše ekipe – golovi Perkovića, Vidovića i Averke. Još četiri i po minuta do kraje druge dionice.

4:4 – Đorđesku poravnava rezultat.

4:3 – preokret. Pogodio je Đuro Radović.

3:3 – Popadić koristi peterac koji je iznudio V. Radović. Na seriju Rumuna odgovorili smo identično.

2:3 – precizan je Popadić, bude se “ajkule”.

1:3 – konačno su se upisali naši, Vasilije Radović je poentirao.

0:3 – Prioteasa iz kontranapada, lako je riješio stiuaciju 1 na 1 sa Tešanovićem.

0:2 – Kolodrovski, pa Georgesku iz peterca za opipljivo vođstvo Rumuna nakon dva minuta igre.

Crna Gora je juče u četvrtfinalu poražena od Italije 14:8, dok je od Rumunije bolja bila Španija 24:7.