Hrabre “lavice” zaustavljene u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Standard

13/12/2023

21:45

Rukometašice Crne Gore poražene su u četvrtfinalu od Danske 26:24, pa će “lavice” u nastavku Svjetskog šampionata razigravati za plasman od petog do osmog mjesta. Utakmica je praktično riješena nepuna tri minuta prije kraja kada nije isključena Trine Estergord-Jensen zbog grubog faula, već Itana Grbić zbog protesta.

Izabranice Bojane Popović su pružile fenomenalan otpor jednom od domaćina šampionata, uspjele su da se vrate nakon sedam golova minusa, ali sudije nijesu dozvolile našim đevojkama da naprave iznenađenje i plasiraju se među četiri najbolja tima svijeta.

Na nepuna tri minuta do kraja, Dijana Mugoša je iz kontre smanjila na 25:23, uz faul Trine Estergord-Jensen za isključenje. Alžirski arbitri nijesu reagovali, ali su u nastavku zbog protesta isključili Itanu Grbić.

Danska će u polufinalu igrati sa Norveškom, dok će drugi polufinalni par činiti Francuska i Švedska.

Strijelci:

CRNA GORA: Babović, Brnović, Bulatović, Ćorović, Despotović, Godeč, Grbić, Ivanović, Klikovac, Malović, Marsenić, Mugoša, Pavićević, Pletikosić, Popović, Vukčević, Rajčić.

TOK MEČA:

Lavice su i dalje u igri, dva minuta do kraja, 25:23 za Dansku.

Dankinje postižu dva uzastopna gola za 24:20 u 55. minutu.

Do kraja meča još deset minuta, Grbić smanjuje na 22:19.

Mugoša pogađa sa sedmerca i smanjuje na 21:17, do kraja još 13 minuta.

Ne ide našim rukometašicama, nakon deset minut igre u nastavku, Danska vodi 20:13.

1. minut je, Danska ima plus pet, 17:12.

Krenulo je drugo poluvrijeme duela Danska – Crna Gora, nakon 30 minuta “lavice” gube 13:10.

Pauza, Despotović je imala priliku da smanji na minus jedan, ali je njen šut izblokiran, a Danska je u sljedećem napadu pogodila u posljednjoj sekundi za 13:10.

Serija Danske od 3:0 za vođstvo od 12:9 na tri minuta do poluvremena.

Danska izjednačuje na 8:8 u 22. minutu.

U 15. minutu “lavice” vode 7:6.

Serija Crne Gore od 3:0, i gol Brnovićke za vođstvo “lavica” od 5:4 u 10. minutu.

U petom minutu meča Pavićević pogađa i smanjuje na 4:3.