“Lavice” lako sa Senegalom, četvrtfinale blizu

Standard

09/12/2023

15:24

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je Senegal 29:21 u Geteborgu u drugom kolu Glavne runde Svjetskog prvenstva.

“Lavice” su lako izašle na kraj sa Senegalom 29:21, a šta će im još trebati za plasman u četvrtfinale, znaćemo nakon ostalih mečeva u našoj grupi tokom večeri.

Afrička selekcija držala se do rezultata 3:3 i 9:6, ali su onda “lavice” serijom 7:0 otišle na dvocifrenu prednost, koju praktično nisu ispuštale do kraja.

Iskoristila je Bojana Popović priliku da sve igračice pošalje na parket, kako bi podijelila minutažu pred utakmicu odluke sa Švedskom, u ponedjeljak.

Po četiri pogotka za Crnu Goru dale su Jelena Despotović, Bobana Klikovac, Dijana Mugoša i Ivana Godeč, dok su po tri puta pogodile Ivona Pavićević i Matea Pletikosić.

Postoji i teorija da se “lavice” protiv Švedske bore za prvo mjesto u grupi, ne isključivo za četvrtfinale.

Za takav epilog potrebno je da Švedska noćas dobije Mađarsku, a Mađarska u ponedjeljak Hrvatsku prije našeg duela sa Skandinavkama.

U našoj grupi od 18 sati igraće Kamerun i Hrvatska, dok je za 20.30 zakazan meč između Mađarske i Švedske.

Tok utakmice:

60′ Smanjio je Senegal na 29:21. Završen je meč u Geteborgu upravo tim rezultatom.

59′ Sa dvije igračice manje pogodila je Pletikosić, 29:19. Novo isključenje za naš tim, Ivana Godeč vani dva minuta, gol sa Senegal 29:20.

57′ Novi gol i za Senegal 28:18, nakon toga isključenje za Marsenić, sedmerac za Senegal, pogodila je Kebe za 28:19.

55′ Četvrti gol za Godeč, 28:16.

52′ Rutinski Crna Gora privodi meč kraju, novi gol za Malović, 26:15, ubrzo i 27:16 za našu reprezentaciju.

49′ Gol za Đinu Malović, 25:15 za ”Lavice”.

47′ Isključenje dva minuta sa Senegal.

45′ Opet sa krila pogađa Ivona Pavićević, 24:13.

43′ Kombinacija Pletikosić – Godeč, novi gol za Crnu Goru, 23:11, a ubrzo i novi gol Senegala 23:12.

42′ Sigurna sa sedam metara Matea Pletikosić, 22:11 za Crnu Goru.

39′ Precizna sa krila Ivona Pavićević, 21:10. Nakon toga smanjuje Senegal 21:11.

39′ Precizna sa krila Ivona Pavićević, 21:10.

38′ Drugi, vezani gol za Senegal 20:10.

37′ Prvi gol i za Senegal u drugom poluvremenu, 20:9.

36′ Prvo gol upisuje i Ivana Godeč, 20:8 za Crnu Goru. Tajm-aut Senegal.

33′ Prvi gol u drugom poluvremenu za Crnu Goru postiže Ivona Pavićević 19:8. Odličnu partiju nastavlja i golmanka Marina Rajićić.

31′ Počeo je drugo poluvrijeme.

30′ Pogodila je Tanja Brnović za 17:8, a onda i novi gol za našu reprezentaciju, Bobana Klikovac, velikih plus deset za Crnu Goru, 18:8. Završeno je prvo poluvijeme.

27′ Odlična na golu Marina Rajičić, jedan od razloga što Senegal teško dolazi do golova, već ima dvocifreni broj odbrana.

26′ Senegal konačno dolazi do gola, smanjio na 16:7.

25′ Serija 7:0 Crne Gore, opet je pogodila Mugoša.

24′ Dijana Mugoša nastavlja seriju Crne Gore, 15:6, Senegal bez gola osam minuta.

22′ Prvi gol i za Mateu Pletikosić, osam razlike za Crnu Goru 14:6. Tajm-aut Senegal.

21′ Četvrti gol za Jelenu Despotović, 12:6 za Crnu Goru. Pogodila je i Bobana Klikovac, lijepa asistencija Pletikosić. 13:6.

20′ Isključenje i crveni karton za igračicu Senegala, Endijae.

18′ Mugoša sigurna sa sedam metara za 11:6.

17′ Još jedan lijep gol za Klikovac, 9:5 za Crnu Goru, potom gol Senegala, a onda iz kontre gol za Ninu Bulatović 10:6.

15′ Tajm aut za selektora Senegala, nakon toga neiskorišćen napad.

14′ Novi gol za Despotović 8:5 za Crnu Goru.

12′ Prvo isključenje za Crnu Goru, dva minuta suspenzije za Pletikosić. Prvi put na golu naše reprezentacije našla se Anastacija Babović, nije uspjela da odbrani sedmerac, Senegal smanjuje na 7:5.

10′ Opet je pogodila Despotović za dva razlike 5:3, potom neuspješan napad Senegala, a onda prelijep lob Tanje Brnović za plus tri 6:3.

8′ Jaka odbrana Senegala, zaustavile su dva napada i stigle do izjednačenja 3:3. Brzo je uzvratila Despotović za 4:3.

5′ Nina Bulatović povećava na 3:1 za Crnu Goru. Keita je smanjila na 3:2.

3′ Poveo je Senegal 1:0, odmah je uzvratila Dijana Mugoša za 1:1, ubrzo i prvo vođstvo na našu selekciju, strijelac Itana Grbić za 2:1.

2′ Crna Gora nije iskoristila prvi napad, šutirala je Despotović, isti epilog i u prvom napadu Senegala.

1′ Počeo je duel u Geteborgu.

Obje selekcije na startu druge faze šampionata upisale su poraze.

Crna Gora je izgubila od Hrvatske 26:25, dok je od Senegala ubjedljivo bolja bila Mađarska 30:20.

Naše današenje protivnice su ostale bez ikakve šanse za prolaz dalje, ali ne treba zaboraviti da su u prvoj grupnoj fazi remizirale sa Hrvatskom.

Crna Gora i Senegal su već odmjerili snage u Japanu 2019. godine i tada su Lavice slavile sa 29:25.

Utakmia je počela u 15 sati i 30 minuta.