Objavljen snimak upada u Luvr (VIDEO)

Objavljen snimak upada u Luvr (VIDEO)

Standard

19/10/2025

22:00

Nezapamćena krađa odigrala se u muzeju Luvr u Parizu, u trenutku kada su prvi posjetioci počeli da pristižu.

Četvorica lopova, dvojica u kamionu opremljenom teretnim liftom i dvojica na skuteru dovezla su se ispred muzeja u 9.30 časova, nakon čega su upotrijebili lift da bi pristupili galeriji Apolo na prvom spratu, otvorivši prozor galerije brusilicom.

Na snimku koji se pojavio na društvenoj mreži X, vidi se trenutak kada maskirani lopovi ulaze u muzej.

Poznato šta su sve ukrali

Nakon toga su istim brusilicama razbili dvije vitrine, jednu za ”Napoleonove dragulje” i drugu za ”dragulje francuskih vladara”, odakle su ukrali nekoliko komada nakita, navodi izvor BFM-a iz policije.

Četvorica kriminalaca izašla su iz galerije pomoću teretnog lifta, a pobjegli sa mjesta zločina na dva skutera.

Policija je u galeriji pronašla dvije brusilice, bacač plamena, benzin, rukavice, voki-toki, ćebe i komad oštećenog nakita.

Nakit koji su kriminalci ostavili za sobom navodno je kruna carice Eugenije, ukrašena sa 1.354 dijamanta, 1.136 rubina i 56 smaragda.

Sumnja se da je iz Luvra ukupno ukradeno manje od 10 dragocjenosti.

Zatvoren muzej

Luvr, globalni simbol francuske kulture i jedno od najbolje čuvanih mjesta u prijestonici Francuske, danas će biti zatvoren za posjetioce.

U toku je istraga kako bi se utvrdile precizne okolnosti pljačke i mogućeg nestanka vrijednih umjetničkih djela ili drugih predmeta iz fundusa Luvra.

Izvor: Antena M
Izvor (naslovna fotografija): Dimitar DILKOFF / AFP

Ostavite komentar

Komentari (0)

X