U sali za plenarne sjednice albanskog parlamenta u Tirani tenzije su izbile prije i nakon početka sjednice, kada su poslanici opozicione Demokratske stranke (DP) blokirali govornicu i mjesta predviđena za članove vlade.
U salu su bačene i dimne bombe, dok su se članovi opozicije sukobili i sa zaposlenima u Gardi Republike Albanije.🇦🇱 Chaos in the Albanian Parliament.
— kos_data (@kos_data) December 18, 2025
Right-wing opposition MPs from the PD tried to block the voting on new laws.
They accuse the government of corruption. pic.twitter.com/X2ZUyjF2EI
Tokom tenzija, članovi opozicije pozvali su parlamentarnu većinu da “preda zakonu” zamJenicu premijera i ministarku infrastrukture i energetike Albanije Belindu Balluku.
Specijalni sud prvog stepena za korupciju i organizovani kriminal (GJKKO) odlučio je 19. novembra da suspenduje zamJenicu premijera Balluku sa dužnosti, odluku koju je Ustavni sud suspendovao dok se slučaj ne preispita.
Preporučeno
















