Tehnologija

Blizzard odustao od mobilne igre Warcraft

Blizzard odustao od mobilne igre Warcraft

Standard

04/07/2025

11:00

Kompanija Blizzard je saopštila da više neće razvijati novi sadržaj za besplatnu mobilnu stratešku igru Warcraft Rumble, te da će se umjesto toga fokusirati na ,,standardne, sistemske in-game događaje i rješavanje bugova”.

Ova promjena dolazi u trenutku kada ostatak Microsoft-ovog poslovanja prolazi kroz previranja, a kompanija otpušta čak 9.000 uposlenika širom svijeta.

U Blizzard-ovom saopštenju nema detalja o motivu za ovu odluku, no jasno je da Warcraft Rumble ne ostvaruje očekivanja. Igra se mučila da ispuni Blizzard-ove ambicije, zbog čega je studio u proteklih nekoliko godina razmišljao o različitim opcijama kako bi je poboljšao.

,,Bilo je određenih znakova napretka, no to na kraju nije bilo dovoljno da se igra postavi na put održivosti”, navodi Blizzard.

Warcraft Rumble je predstavljen 2019. godine kao Warcraft Arclight Rumble. Slično kao Hearthston-e, igra je predstavljala pokušaj da se popularna Blizzard.ova franšiza prevede u nešto što funkcioniše na pametnim mobitelima i tabletima. Warcraft Rumble se igra kao fleksibilnija verzija Clash Royale-a, gdje se minijaturne vojske suočavaju u PVP-u ili single-player izazovima, a najveći strateški izbori se odnose na to kada i gdje se likovi postavljaju.

Aftermath izvještava da je gašenje Warcraft Rumble-a direktna posljedica širih otpuštanja u Microsoft-u, koja su uticala i na Blizzard. I dok će neki članovi tima koji je kreirao novi sadržaj za Rumble dobiti nove uloge u studiju, drugi će biti otpušteni, jasno je iz e-mail-a koji je poslala predsjednica Blizzard-a Johann-a Fairies. Blizzard.ovo javno saopštenje ne navodi ništa o ovim otkazima, osim da je studio ,,fokusiran na podršku članovima svog tima”.

Warcraft Rumble će zasad živjeti u ,,smanjenom stanju”, a neke Xbox igre su već otkazane kao rezultat restrukturiranja Microsoft-a, uključujući Everwild i Perfect Dark.

Još veća šteta je gubitak talentovanih ljudi. Greg Maylers, vodeći dizajner igre ,,Donkey Kong Country” i kreativni direktor igre ,,Sea of Thieves” napušta Rare, dok Matt Firor odlazi nakon otkazivanja MMO igre.

Izvor: Klix.ba
Izvor (naslovna fotografija):. Printscreen/ Klix.ba

Ostavite komentar

Komentari (0)

X