Google planira da lansira ,,Delete for everyone” opciju u okviru Google Messages za Android, čime će spriječiti da svi vide poruke na koje njihovi pošiljaoci nisu ponosni.

Google Messages će se ovim potezom pridružiti servisima, kao što su WhatsApp ili iMessage, koji već neko vrijeme nude mogućnost da korisnik izbriše poruku i onemogući da se ona vidi od strane drugih u razgovoru.
Očekuje se da će korisnik imati ,,prozor” od 15 minuta da izbriše neželjenu poruku, bar sudeći prema onome što su primijetili oni koji su pomenutu funkciju dobili među prvima.
Korisnici prijavljuju da je pomenuta opcija dostupna samo u razgovorima u većim grupama, odnosno sa 12 ili više članova.
Preporučeno
Očekuje se da će je Google dodato uskladiti i prepraviti u budućim vertiajam, kako bi svi mogli na najbolji način da iskoriste mogućnost brisanja neželjenih razgovora.