Svijet oplakuje Roberta Redforda: Ikona filma u svakom smislu, zvijezda koja pokreće

Svijet oplakuje Roberta Redforda: Ikona filma u svakom smislu, zvijezda koja pokreće

Standard

17/09/2025

09:12

Vijest o smrti Roberta Redforda potresla je filmski svijet.

Brojne kolege i institucije oprostile su se od Redforda, reditelja i osnivača festivala “Sundance”.

Redford je preminuo juče u 89. godini.

Njegova dugogodišnja partnerka sa filmskog platna Džejn Fonda rekla je da ju je vijest o njegovoj smrti duboko pogodila.

“Jutros me jako pogodilo kada sam pročitala da je Bob otišao. Ne mogu da prestanem da plačem. Mnogo mi je značio i bio je prelijep čovjek u svakom smislu. On je predstavljao Ameriku za koju se moramo boriti”, istakla je Fonda.

Njih dvoje su zajedno igrali u više filmova, a Fonda je ranije priznala da se zaljubljivala u Redforda svaki put kada su sarađivali.

Španski glumac Antonio Banderas odao je počast Redfordu na mreži Iks.

“Ikona filma u svakom smislu. Glumac, reditelj, producent i osnivač festivala Sundance. Njegov talenat nastaviće da nas pokreće zauvijek, sijajući kroz filmske kadrove i u našim sjećanjima”, zapisao je Banderas.

Američki reditelj Džejms Gan podijelio je emotivnu objavu na Instagramu.

“Odrastao sam uz njegove filmove: njegove tihe, nenametljive uloge i vječnu gracioznost. On je bio zvijezda i mnogo će nam nedostajati. Počivaj u miru”, poručio je Gan.

Izvor: CdM
Izvor (naslovna fotografija):Robert Redford, EPA/ GUILLAUME HORCAJUELO

Ostavite komentar

Komentari (0)

X