“Objašnjenje za ovakvu obmanu javnosti uz istovremeno sabotiranje rada sopstvene Vlade, unižavanje integriteta našeg kluba i opstrukciju dobijanja IBAR-a je jednostavno – gospodin Rudović očigledno radi za nečiji lični interes, a ne za javni interes”, rekao je Čarapić.
Prema njegovim riječima, ovakav nastup Rudovića se može okarakterisati isključivo kao partijsko-politički, što je, dodaje, porazno imajući u vidu očekivanje cjelokupne javnosti da državni službenici rade isključivo u najboljem interesu države.“Naše sugestije na nacrt zakona, koje su usvojene i od strane Vlade Crne Gore i od strane Evropske komisije apsolutno zaslužuju da budu sastavni dio predloga zakona, budući da se njima isključivo štiti javni interes. Ako uzmemo u obzir činjenicu da je u Crnoj Gori medijska scena takva da su svi privatni mediji ili u vlasništvu entiteta čije je sjedište van Crne Gore ili u vlasništvu nedovoljno transparentnih struktura, prostor za strani uticaj ili neprimjereni uticaj je ogroman, i u tom kontekstu je neophodno ojačati lokalne javne emitere i nacionalni javni emiter”, navodi Čarapić.
Preporučeno
Zaključuje da reforma medijskih zakona ne može biti na štetu javnog interesa i favorizovanja privatnog, “već je neophodno konstantno jačati nezavisnost uređivačke politike svih medija u skladu sa kodeksom medijske etike i EU standardima što jedini ideal koji će PES ikada zastupati u svom radu”.


