“Očekujemo promptnu reakciju Uprave policije i Ministarstva unutrašnjih poslova i pronalaženje počinilaca koji su uputili prijetnje bombaškim napadom. Očekujemo da se, ovim povodom, oglase i kolege iz nevladinog sektora koji prate rad medija i stanje u medijskoj zajednici u Crnoj Gori, ali i Vlada Crne Gore – odnosno Ministarstvo kulture i medija. Njihova reakcija mora u svemu odgovarati proklamovanim ciljevima nove Vlade, ali i obavezama koje je Crna Gora preuzela u kontekstu naše evropske agende”, navode iz CHO.
Kako poručuju, “cijenili bismo, takođe, da se riječ podrške i ohrabrenja za nesmetani rad Antene M i njenih novinara čuje i od predstavnika iz diplomatske zajednice u našoj zemlji”.Antena M – portal i radio – je, kako smatraju, glasilo koje nije, od svog osnivanja, bez izuzetka i bez ijednog primjera, na bilo koji način povrijedilo principe društveno odgovornog i, kako navode, profesionalnog izvještavanja i komentarisanja događaja u Crnoj Gori i u inostranstvu.
“Antena M – njeno uredništvo i njeni novinari – zaslužuju snažnu – jasnu i nedvosmislenu – podršku i zaštitu.
Preporučeno
Slobodna javna riječ i sloboda medija su postulat svakog demokratskog društva. One su pretpostavka i osnov za napredovanje našeg društva i za dalji razvoj demokratskih vrijednosti. U odnosu prema novinarima koji su izloženi pritiscima i prijetnjama ne smije biti dvostrukih standarda, ignorisanja i marginalizacije od strane vlasti i nadležnih državnih organa”, zaključuju iz CHO.