Higijena u Podgorici zadovoljavajuća

Higijena u Podgorici zadovoljavajuća

Standard

26/03/2020

16:09

Održavanje higijene i komunalnog reda u Podgorici je na zadovoljavajućem nivou, saopštio je gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.

Gradonačelnik je obišao danas gradsko preduzeće Deponija doo i radnike gradskog preduzeća Čistoća doo, koji u skladu sa redovnom procedurom obavljaju radne zadatke na više lokacija u gradu.

Direktor Deponije Arsenije Boljević upoznao je gradonačelnika sa nizom mjera koje je ovo preduzeće preduzelo u cilju nastavka nesmetanog finkcionisanja, a na planu dodatne zaštite zaposlenih.

On je istakao da je ovo preduzeće u prošloj godini zabilježilo zavidne poslovne rezultate, budući da je dostiglo rekordne prihode iz redovnog poslovanja od osnivanja, kao i da se aktivnosti predviđene za ovu godinu odvijaju po planu.

”Tu se, u prvom redu, misli na stvaranje neophodnih pretpostavki za izgradnju IV sanitarne kade, kao i realizaciju brojnih drugih investicionih i tekućih aktivnosti”, poručuje Boljević.

Foto: Glavni grad Podgorica

Foto: Glavni grad Podgorica

Gradonačelnik je, zajendo sa direktorom gradskog preduzeća Čistoća Andrijom Čađenovićem obišao i radnike ovog preduzeća na terenu gdje je konstatovano je da ekipe rade u skladu sa predviđenom dinamikom.

Budući da su ekipe i o u ovoj epidemiološkoj situaciji angažovani, između ostalog, na uklanjanje nelegalno firmiranih deponija, još jednom je istaknuta važnost da svaki građanin vodi računa o odlaganju otpada na predviđen način u naznačenom terminu, odnosno u intervalu od 06.00 do 19.00 sati.

”Gradska uprava i direktori komunalnih preduzeća još jednom iskazuju zahvalnost svim radnicima na terenu, jer je njihov odgovoran i predan rad koji se odnosi na održavanje higijene i komunalnog reda u gradu sa najvećom populacijom u Crnoj Gori jedan od faktora uspjeha u borbi protiv koronavirusa”, saopšteno je iz Glavnog grada.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X