I ako je Skupština raspuštena zakazana sjednica Odbora: Saslušanja u vezi skidanja zabrane ulaska u Crnu Goru Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću

I ako je Skupština raspuštena zakazana sjednica Odbora: Saslušanja u vezi skidanja zabrane ulaska u Crnu Goru Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću

Standard

29/03/2023

16:21

Predsjednik Odbora za politički sistem, pravosuđe i upravu Momo Koprivica za petak 31. mart sazvao je sjednicu Odbora u cilju donošenja odluke o parlamentarnom saslušanju u vezi skidanja zabrane ulaska u Crnu Goru Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću, što je i definisano kao obaveza zaključkom sa 24. sjednice Odbora, saopšteno je iz Skupštine.

“Parlamentarno saslušanje ima za cilj razjašnjenje uloge državnih organa u pogledu bezakonja u vezi skidanja zabrane ulaska dvojici monstruoznih kriminalaca, Belivuku i Miljkoviću. Opravdano se sumnja da je skidanje zabrane ulaska plod zloupotrebe od pojedinih nadležnih organa i službenih lica. Cjelokupna javnost poslednjih dana svjedoči da su pojedini policijski funkcioneri i službenici, kao i državni tužioci postupali u interesu jednog kriminalnog klana u odnosu na drugi, što je nezabilježeno instrumentalizovanje državne službe.

Krajnje je vrijeme da se rasvijetle sva nepočinstva, da se državni organi očiste od mafije i korupcije i vrati povjerenje u državne institucije, naročito pravosudne. Za urušavanje piramide zla, potrebna je snažna politička volja i odlučnost svih onih koji nose javnu odgovornost. Odbor za politički sistem,  pravosuđe i upravu pokazao je u dosadašnjem radu maksimalan kapacitet za vršenje nadzorne i kontrolne uloge, te će svojim radom dati doprinos da se i ovaj slučaj rasvijetli i utvrdi odgovornost”, navodi se u saopštenju koje potpisuje Koprivica. 

Izvor (naslovna fotografija): Skupština Crne Gore

Ostavite komentar

Komentari (0)

X