Preporučeno
Kako je saopšteno iz MA, letovi ka ovim destinacijama obavljaće se dva puta sedmično i to četvrtkom i nedjeljom sve do 28.oktobra.
Predstavnici minhenskog aerodroma dočekali su prvu komercijalnu direktnu liniji Montenegro Airlinesa, kao i predstavnike nacionalne avio kompanije i NTO CG, nakon čega je upriličen koktel dobrodošlice.
“Njemačko tržište je jedno od najvećih emitivnih tržišta sa preko 60 miliona turista godišnje, i za Crnu Goru predstavlja značajno tržište kada je u pitanju turizam. Nacionalni avio-prevoznik Montenegro Airlines je prepoznao sve šanse koje njemačko tržište nudi i tokom prošle godine kontinuirano i posvećeno radio na unapređenju avio dostupnosti naše zemlje sa Njemačkom”, navodi se u saopštenju.
Kako dodaju, tokom ove ljetnje sezone Crna Gora će preko Montenegro Airlinesa biti povezana sa četiri njemačka grada, Frankfurt, Dizeldorf, Minhen i Lajpcig, što će svakako uticati na rast broja prevezenih putnika sa tog tržišta za ovu godinu.
Podsjećamo, nacionalna avio-kompanija će ove sezone povezati Crnu Goru s 30 destinacija u 15 država Evrope.