Time je, smatra Pavlićević, napravljena usluga Air Serbia i beogradskom arodromu.
“Vlada nije smjela da dozvoli da se nakon gašenja Montenegro airlinesa napravi prazan prostor od šest mjeseci. Taj prazan prostor je ‘namješten’ Srbiji i traje do danas. Sada pričaju o uvođenju Zakona o linijama od javnog značaja, ali niko ne pominje da je Montenegro airlines bio mnogo jači, iako infratrukturno slabiji od Beograda, jer smo imali bolje linije. Danas, sa Air Montenegrom to nije slučaj”, rekao je Pavlićević u “Drugačijoj radio vezi” na Anteni M.Pavličević dodaje da se sa “jednim i po, dva aviona” ne može postići uspjeh niti rezultat kojim se može pohvaliti, podsjećajući na svoje brojne objave na društvrnim mrežama o avionu sa spornom dokumentacijom.
“Juriti sporne avione koje ni sama Srbija nije htjela da uzme, po mom mišljenju nije uspjeh. U avijacijskim krugovima se priča da su na avionu koji je u upotrebi vršeni radovi koji nijesu zabilježeni, o njima ne postoji nikakav trag, takav avion leti i to nema niko da isprati”, naglašava Pavlićević.
Gost Drugačije radio veze objašnjava da se avio sabraćaj u Albaniji razvija zato što je država spremna da ulaže u njega, dodajući da se aerodromi “ne razvijaju od vazduha nego od ulaganja”.
“Zašto mi idemo na jeftinije varijante..? Mi pet godina letimo sa dva aviona”, rekao je bivši pilot Montenegro airlinesa, koji već neko vrijeme leti za kompaniju Air Astana iz Kazahstana.
Nikola Pavlićević je jedan od četvorice crnogorskih pilota koji je, svojevremeno, završio obuku za Embraer 185, a kasnije i na Airbusu. Ni ta stručna znanja, ni činjenica da je u vrijeme kovida, rizikujući sopstveno zdravlje, dovezao u Crnu Goru hiljade naših državljana iz inostranstva, nijesu dovoljne da ponovo leti za crnogorsku nacionalnu kompaniju.
Pavlićević je govoreći o svom iskustvu poslije gašenja Montenegro airlinesa i sporu koji se vodi protiv njega, nakon što je iscrtao srce iznad Crne Gore upravljajući avionom koji je ujedno bio i posljednji let te kompanije, kazao da je u jednom sudskom procesu jasno rekao da se ne može zaposliti jedino u svojoj matičnoj državi.
“Oni su meni u obrazloženju otkaza kazali da ne ispunjavam uslove za dobijanje identifikacione kartice (koja je uslov da se pristupi avionu). Ja sam na jednom ročištu sudiji najiskrenije kazao da sam jedini pilot, i u evropskom i u crnogorskom registaru, koji ima pravo da radi svuda osim u Crnoj Gori”, rekao je Pavlićević.
On je dobio prvostepeni sudski spor, a reakcije advokata (“sud se zaigrao”) kompanije navodi kao primjer neprimjerenog odnosa prema instituciji. No, prema uvidu Ombudsmana i AZLP, liše suda, nema institucije koja se nije ogriješila o njegova prava, radna i ljudska: Vlada, ANB, UP…
Preporučeno
Na javnosti je da procijeni da li je takav odnos prema Nikoli Pavlićeviću plod slučaja i spleta okolnosti ili odmazda za nespremnost da ćutke prelazi preko nepravdi i anomalija i, nadasve, za srce koje je iscrtao na nebu tokom posljednjeg leta Montenegro erlajnsa?