SDP: Transparent postavljen u Budvi oslikava politički i društveni sumrak u Crnoj Gori

SDP: Transparent postavljen u Budvi oslikava politički i društveni sumrak u Crnoj Gori

Standard

14/12/2023

19:58

Transparent postavljen u Budvi oslikava politički i društveni sumrak u Crnoj Gori, poručili su iz tamošnjeg odbora Socijaldemokratske partije.

“Oslikavanje javnih površina tuđim zastavama,pozivanje na rat zarad drugih država, veličanje ratnih zločinaca su samo neki od poslova za koje su zaduženi “profesionalni Srbi” u Crnoj Gori! 30 godina su se ti pojedinci bogatili na račun “ugroženosti Srba”. Ali su zaboravili da se zemlja i teritorija ne brani kačenjem transparenata na pristojnoj udaljenosti i u drugoj zemlji,krečenjem kontejnera i takmičenjem ko je veći patriota”, naglasili su oni.

Zaboravili su, kako dodju, “da je njihov “vrhovni komandant” Aleks Vučić, sa Kosova osim vojske, svojevoljno povukao i pravosuđe i policiju,i da nije Crna Gora i Budva mjesto gdje se pokazuje hrabrost i odlučnost u unaprijed izgubljenoj borbi”.

“Izgleda da je to jedino što znaju,da veličaju i brane tuđe, jer su dokazali da ono što je njihovo,niti vole niti poštuju! Poručujemo im da rat ne prizivaju iz Crne Gore, a vojskama ne prijete sa naše zemlje,jer Crna Gora nikad nije prijetila nikome,osim okupatorima! Pozivamo nadležne službe da sto prije uklone transparente koji pozivaju na rat,uz simbole druge države,kao i da otkriju junake koji “ratuju i oslobađaju” zastavama uljanim bojama i temperama,kako bi spriječili dalje ponižavanje nase zemlje”, zaključili su oni.

Izvor (naslovna fotografija):foto X

Ostavite komentar

Komentari (0)

X