Kako je navedeno, rad će biti organizovan u područnim jedinicama Podgorica, Bar, Budva, Berane, Bijelo Polje, Herceg Novi, Nikšić i Pljevlja, kao i u filijali u Kotoru.
Prema podacima MUP-a, do sada je na teritoriji Crne Gore zamijenjeno 498.816 ličnih karata, dok je broj nezamijenjenih dokumenata 69.978.Podsjećaju da je od 30. marta 2020. godine počelo izdavanje ličnih karata treće generacije, u skladu sa Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o ličnoj karti. Skupština Crne Gore je u martu 2025. godine usvojila izmjene zakona kojima je rok za zamjenu produžen do 30. septembra iste godine, umjesto prvobitno planiranog roka do 30. marta.
Iako zakon predviđa novčane kazne za one koji ne izvrše zamjenu lične karte u roku, iz MUP-a naglašavaju da represivne mjere nijesu cilj njihovog rada. „Fokus Ministarstva je rad u interesu građana, uz nastojanje da se zahtjevi redovno zaprimaju i rješavaju u najkraćem mogućem roku“, navodi se u saopštenju.
Preporučeno
Iz Ministarstva dodaju i da se kontinuirano sprovode aktivnosti izdavanja dokumenata putem mobilne stanice za nepokretna i bolesna lica, odlaskom službenika na kućnu adresu onih građana koji nijesu u mogućnosti da lično dođu na šalter.