UIKS: Katnić će biti kriv ako posljedice neuzimanja terapije budu fatalne, a ne mi

UIKS: Katnić će biti kriv ako posljedice neuzimanja terapije budu fatalne, a ne mi

Standard

18/07/2025

13:04

Uprava za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS) odbacuje odgovornost za moguće posljedice po zdravlje Milivoja Katnića, bivšeg glavnog specijalnog tužioca, koji već petnaest dana odbija da uzima propisanu terapiju.

UIKS navodi da je odgovornost u ovom slučaju na pacijentu, dok Katnić insistira na liječenju izvan zatvora zbog sumnji u bezbjednost i namjere institucije.

„U konkretnom slučaju ne bi bila riječ o odgovornosti Uprave za izvršenje krivičnih sankcija, već pacijenta koji odbija da uzima propisanu terapiju“, odgovor je Službe za odnose sa javnošću UIKS-a na pitanje Antene M da li su spremni da preuzmu odgovornost u slučaju fatalnog ishoda po zdravlje Milivoja Katnića.

Mediji su juče izvijestili da je zdravlje Milivoja Katnića već 15 dana ozbiljno ugroženo jer ne uzima terapiju za liječenje hronične bolesti, koja je u takvim okolnostima uznapredovala toliko da ljekari strahuju od fatalnog ishoda. 

Bivši glavni specijalni tužilac odbija da prima terapiju od zatvorskog ljekara i tehničara i insistira na liječenju na klinici i kod ljekara u koje ima povjerenje. Bivši GST sumnja kako bi medicinska terapija koju bi primao u UIKS mogla biti iskorišćena za konačan obračun sa njim ili da ga onesposobi za koncentrisano iznošenje odbrane u sudnici. 

Izvor: Antena M
Izvor (naslovna fotografija): Arhiva

Ostavite komentar

Komentari (0)

X