Zemljotresu Albaniji, osjetio se i u Crnoj Gori, najviše u Ulcinju

Zemljotresu Albaniji, osjetio se i u Crnoj Gori, najviše u Ulcinju

M. Ivanović

14/01/2022

22:43

Zemljotres je večeras oko 22:38 pogodio Albaniju, a osjetio se i u Crnoj Gori.

Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju je danas, u 22:37 sati registrovao zemljotres srednje jačine, sa epicentrom 11 kilometara istočno od Puke (Albanija), a osjetio se i u Crnoj Gori.

Jačina zemljotresa u žarištu iznosila je 4,5 jedinica Rihterove skale, što odgovara epicentralnom intenzitetu od šest stepeni Merkalijeve skale (MCS).

Prema preliminarnim podacima obrade, epicentar ovog zemljotresa locirano je na dubini od 13 kilometara.

Na osnovu teorijskog modela makroseizmičkog polja ovog regiona, magnitude zemljotresa i dubine hipocentra, ovaj zemljotres je mogao izazvati samo manje materijalne štete u epicentralnom području – saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Komentari na sajtu od stanovnika Albanije su da se zemljotres baš osjetio, te da je tlo vibriralo 15 sekundi.

Jedan od korisnika napisao je da neće biti još zemljotresa jer je ovaj bio jak. Naši čitaoci jaljaju da se najviše osjetio u Baru i Ulcinju.

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=1087121

Izvor (naslovna fotografija):Ilustracija

Ostavite komentar

Komentari (0)

X