Kako prenosi taj portal, on je ostavku podnio iz profesionalnih i ličnih razloga.
Đurišić je doktor ekonomskih nauka i docent na Ekonomskom fakultetu. U odbor je izabran iz reda eksperata.Nakon što je on podnio ostavku, cjelokupan odbor je u ostavci i Vlada u narednom periodu, tačnije do kraja juna, treba da, na predlog Ministarstva saobraćaja, izabere nove članove odbora direktora.
Portal Dan je pokušao da dobije informaciju zašto je Đurišić podnio ostavku dva mjeseca uoči skupštine akcionara na kojoj će biti izabran novi odbor direktora, odnosno zašto nije sačekao do kraja juna da Vlada izabere novi sastav Odbora direktora ŽPCG i da tada napusti funkciju. Nezvanično su saznali da Đurišić nije bio zadovoljan organizacijom preduzeća, odnosno njegovim funkcionisanjem i razvojem. Ipak, njegovu zvaničnu izjavu u vezi sa ostavkom nisu uspjeli da dobiju.
Odbor direktora ŽPCG izabran je u septembru prošle godine. Na njegovom čelu od tada je Tripko Draganić (NSD), dok su članovi Željko Miladinović (DNP), Pavle Popović (DCG), Dejan Konatar i Vladimir Đurišić. Konatar i Đurišić, koji je podnio ostavku, izabrani su iz reda eksperata.
Lani su u odbore direktora birana tri člana iz političkih partija i dva iz redova eksperata. Do kraja juna ćemo saznati da li će se ta praksa nastaviti, ili će se povećati broj političkih članova, a smanjiti broj eksperata, s obzirom da je u međuvremenu Vlada rekonstruisana i da je njen dio postala i Bošnjačka stranka.
Željeznički prevoz je u većinskom državnom vlasništvu.
Preporučeno
Ova kompanija bila je u žiži javnosti krajem prošle godine, kada su vozovi stali. Tada se niko od članova odbora direktora, kao ni odbor kao kolektivno tijelo, nije oglasio u vezi sa problemima u ŽPCG.