EPCG: Podstičemo štednju, popusti važe i naredna tri mjeseca

EPCG: Podstičemo štednju, popusti važe i naredna tri mjeseca

Standard

30/09/2022

09:21

Odlukom Odbora direktora EPCG, popust za električnu energiju distributivnih kupaca, koji je važio od 1. jula do 30. septembra, primjenjivaće se i u narednom periodu, do 31. decembra tekuće godine, saopšteno je iz EPCG.

Prema tome, objašnjvaju, i dalje će važiti popust za domaćinstva, priključena na elektrodistributivni sistem, koje snabdijeva EPCG, a koja su bez duga za utrošenu električnu energiju na kraju obračunskog perioda.

Odlukom su obuhvaćena:

“Domaćinstva – članovi Zlatnog tima – sa mjesečnom potrošnjom ispod 500 KWh u visini od 13% na vrijednost obračunate aktivne električne energije i mrežnih usluga;

Domaćinstva – ostali redovni kupci – sa mjesečnom potrošnjom ispod 500 KWh u visini od 5% na vrijednost obračunate aktivne električne energije i mrežnih usluga.

Svrha ovakve politike popusta, kao što je i ranije naznačeno, jeste podsticanje štednje. S tim u vezi, Odbor direktora EPCG koristi priliku da pozove građane da, polazeći od činjenice da se cio svijet nalazi u stanju energetske krize, racionalizuju potrošnju električne energije”, navode u saopštenju.

Izvor (naslovna fotografija): EPCG

Ostavite komentar

Komentari (0)

X