Bunar u Zagoriču obezbijediće dodatne količine vode za sjeverni dio grada

Bunar u Zagoriču obezbijediće dodatne količine vode za sjeverni dio grada

Standard

01/09/2022

13:10

Nakon izvođenja radova na povezivanju pumpnog agregata na elektrčno napajanje na bunaru, u toku su radovi na ispiranju i testiranju istog. Planirano je da budu završeni tokom septembra, kada će bunar biti pušten u rad, saopšteno je iz Glavnog grada.

Realizacijom projekta bunara B6, kako navode iz lokalne uprave, obezbijediće se dodatne količine vode za sjeverni dio grada, odnosno naselja Zlatica, Zagorič, Masline, Murtovina i Doljani.

“U prethodnom periodu u cilju kvalitetnije i efikasnije distribucije vode iz bunara B6, izvedena su dva magistralna cjevovoda dužine od oko 1.9 km, a rekonstruisano je i samo vodoizvorište Zagorič. Ukupna vrijednost navedene investicije iznosila je preko 500.000 eura”, dodaju oni.

Vodovod i kanalizacija, kako dodaju,   nastavlja sa aktivnostima na unapređenju vodosnabdijevanja u svim djelovima Podgorice.

Izvor (naslovna fotografija): Glavni grad

Ostavite komentar

Komentari (0)

X