Karneval u Herceg Novom večeras “spaljuje” crnogorskog književnika?

Karneval u Herceg Novom večeras “spaljuje” crnogorskog književnika?

Standard

02/03/2024

13:53

U Herceg Novom večeras planiraju da u okviru karnevala spale lutku koja simbolizuje pisca Andreja Nikolaidisa. 

Sudeći po fotografiji koja je jutros snimljena na licu mjesta, jedan od najcjenjenijih crnogorskih pisaca današnjice i naš ugledni intelektualac izgleda da je “proglašen”, iz samo njima znanih razloga, krivim za sve nevolje Novljana u protekloj godini.

Na sramotu organizatora ove manifestacije, još skandaloznije od činjenice da će u Crnoj Gori u 21. vijeku, makar i kao lutku sa njegovim likom, spaliti jednog pisca, je to što su dozvolili da ga neko “kreativan” ovako nazove. 

I dok karnevali u regionu i svijetu za nevolje krive uglavnom političare pa ih kažnjavaju simboličkom lomačom, u Herceg Novom su “obrnuli igricu” pa bijes kane da iskale i na jednom književniku.

Izvor: Portal Analitika
Izvor (naslovna fotografija):Izvor: Iks

Ostavite komentar

Komentari (0)

X