Vuković je kazao da je projekat “Podgorica na dva točka”, koji smo pokrenut 2019. godine sa ciljem da da se motivišu građani da mijenajaju navike kad je prevoz u pitanju.
“Svjedoci smo da u Podgorici postoji ogroman broj automobila, da su velike gužve u saobraćaju, da nemamo dovoljno parking mjesta i da sve to izaziva loše posljedice po zdravlje ljudi. Istovremeno, svi smo svjesni da je Podgorica bogom dana za biciklizam i da ono kako je naš grad izgledao prije tri, četiri godine ne mora da bude slučaj. Mi smo se bacilli na posao i, na neki način motivisani praksama iz regiona i šire, pokušali da direktnom finansijskom podrškom utičemo na podizanje svijesti ljudi o značaju i afirmaciji zdravih stilova života, zaštiti životne sredine itd. Mislim da danas možemo da kažemo da smo postigli jednu pravu malu revoluciju kada je to u pitanju”, kazao je Vuković.Preporučeno
Učesnici konkursa su istakli značaj ove podrške, kako za njih, tako i za čitavu porodicu jer mnogi svoje slobodno vrijeme provode upravo uživajući u vožnji dvotočkaša, te se nadaju da će se nastaviti realizacija ovog projekta.