“Kuća je bila trošna i stara, pa smo je srušili da bi napravili veću. Kada su krenuli radovi, vidjeli smo da je nekvalitetno a i nismo imali novca za dalji rad. Došli smo na ideju da prodamo, pa je moj brat Đorđe stupio u kontakt sa Radojicom Krstovićem kome smo prodali za milion i 500 hiljada, od toga 300.000 sam dobila preko računa a ostalo keš. Za sve postoji dokumentacija”, kazala je žena Svetozara Marovića.
Na pitanje tužiteljke Lidije Vukčević, naglasila je da nije imala žiro račun u inostranstvu. Đorđina je rekla da ne zna da li je ona lično plaćala radove za kuću, i da se ne sjeća je li to plaćao blizak član njene porodice.
“Godine 2012. bila sam u radnom odnosu, a peniziju primam od 2013./2014. godine koja iznosi oko 450 eura. Od 2000. do 2013./2014.godine radila sam u Upravi Carina. Nisam imala kredit, ali je moj sin imao a ja sam banci dala stan na procjenu i preuzela dio kredita koji je ostao”, navela je Đorđina.
Tetka Miloša Marovića, Nada Tičić, kazala je ranije da je njen pokojni otac poklonio Milošu Maroviću oko 70.000 eura. Svejdok Isat Boljević, kazao ranije da je od Stanka Caneta Subotića posudio milion i po eura, kako bi zajedno sa Radojicom Krstovićem kupio vilu od Marovića koju su namjeravali da preprodaju.
Tužilaštvo traži trajno oduzimanje imovine
Tužiteljka Specijalnog državnog tužilaštva, Lidija Vukčević saopštila je ranije da je SDT pribavilo dokaze o ilegalnom porijeklu imovine optuženih i da traži trajno oduzimanje.
Kao spornu imovinu Vukčević je navela zemljište, stan od 193 metra kvadratna koji pripada Milošu, stambeno-poslovnu imovinu u valsništvu Tamare, stan u Budvi, poslovni prostor od 40 metara kvadratnih, stan od 121 metar kvadratni i garažu od 18 kvadrata.
Tužiteljka je dodala da je SDT analiziralo prihode Svetozara, Miloša i Tamare, od 2006. do 2014. Time je, kako se navodi zaključeno, da za imovinsku korist koju su stekli ne postoji porijeklo.
USKORO OPŠRINIJE…
Preporučeno
Žana Bojanić