(FOTO) Policija pretresom stana u Podgorici pronašla pušku u ilegalnom posjedu: Uhapšena jedna osoba

(FOTO) Policija pretresom stana u Podgorici pronašla pušku u ilegalnom posjedu: Uhapšena jedna osoba

Standard

30/07/2025

18:34

Podgorička policija postupajući shodno naredbi Osnovnog suda u tom gradu, čije su izdavanje prethodno inicirali, izvršili pretres stana i drugih prostorija koje koristi S.L (46) iz Podgorice.

“Policijski službenici su, tokom vršenja pretresa, u spavaćoj sobi stana pronašli i oduzeli pušku – lovački karabin M48, koju je ovo lice držalo u ilegalnom posjedu. S.L. je, po nalogu državnog tužioca Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici uhapšen zbog sumnje da je počinilo krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija”, saopšteno je iz Uprave policije.

Kako dodaju, policija nastavlja sa aktivnostima usmjerenim na pronalazak i oduzimanje oružja, municije i eksplozivnih materija u ilegalnom posjedu građana, a sve u cilju prevencije i sprečavanja nasilja i održavanja stabilnog javnog reda i mira.

“Ujedno koristimo priliku da pozovemo građane da, u okviru kampanje “Poštuj život, vrati oružje”, dobrovoljno i bez pravnih posljedica Policiji predaju oružje, municiju i eksplozivna sredstva koja posjeduju, kako bismo svi zajedno dali doprinos izgradnji sigurnijeg društva”, poručuju iz policije.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X