Ćulafić Zirojeviću: Angažovanje dodatnih stručnjaka refleksija hroničnog nedostatka administrativnih kapaciteta

Ćulafić Zirojeviću: Angažovanje dodatnih stručnjaka refleksija hroničnog nedostatka administrativnih kapaciteta

Standard

19/09/2025

14:58

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić reagovao je povodom navoda poslanika Nikole Zirojevića u kom ga je upitao za šta služe zaposleni u njegovom resoru kad zakone pišu treće osobe preko javnih nabavki, i kazao da je angažovanje dodatnih stručnjaka refleksija hroničnog nedostatka administrativnih kapaciteta.

“Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera kontinuirano radi na unapređenju zakonodavnog okvira u oblasti zaštite životne sredine, održivog razvoja i regionalnog razvoja. U tom procesu, u cilju obezbjeđivanja kvalitetnih i stručnih rješenja, a kroz različite modalitete obezbjeđivanja finansijske podrške EU fondova, a između ostalog, i kroz procedure javnih nabavki, povremeno se angažuju i eksterni saradnici”, navodi Ćulafić.

Ova praksa je, kako je dodao, prisutna i u drugim resorima, kako kod nas, tako i u zemljama članicama EU.

“Ona, uostalom, pospješuje transparentnost rada”, istakao je.

Naglasio je da su u sve faze izrade zakonskih i podzakonskih akata uključeni i službenici Ministarstva, koji aktivno doprinose svojim znanjem i iskustvom, koje je vrlo referentno.

“Angažovanje dodatnih stručnjaka nije pokazatelj njihove nesposobnosti, već nužnost, i ono je refleksija realnog stanja – hroničnog nedostatka administrativnih kapaciteta, na što su u više navrata ukazivale i relevantne institucije Evropske unije u svojim izvještajima o napretku Crne Gore”, tvrdi Ćulafić.

Prema njegovim riječima, Ministarstvo ostaje otvoreno za sve konstruktivne sugestije i spremno da sa svim relevantnim akterima, uključujući i predstavnike zakonodavne vlasti, nastavi dijalog sa ciljem unapređenja rada institucije i kvaliteta javnih politika.

“Za ostale navode držim da ne zaslužuju komentarisanje”, zaključio je.

Izvor (naslovna fotografija): Vlada CG

Ostavite komentar

Komentari (0)

X