Delegacija BDP kod Bećirovića: Saradnja Crne Gore i BiH može biti značajno unaprijeđena

Delegacija BDP kod Bećirovića: Saradnja Crne Gore i BiH može biti značajno unaprijeđena

Standard

04/03/2026

18:52

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović primio je delegaciju Bošnjačkog demokratskog pokreta (BDP) koju su činili predsjednik Sead Šahman i potpredsjendik Bejto Šahmanović.

„Razgovarali su o odnosima između dvije zemlje naglasivši da su oni prijateljski, ali i da postoje potencijali za značajno unapređenje saradnje naročito u ekonomskom dijelu“, navode u saopštenju iz BDP.

Bećirović je istakao da Bosna i Hercegovina ima izuzetno dobre odnose s Crnom Gorom, te da je zajednički interes obje zemlje jačanje mira, stabilnosti i ekonomske saradnje, dok je Šahman upoznao člana predsjedništva o aktuelnoj društveno-političkoj situaciji u Crnoj Gori sa fokusom na bošnjačku zajednicu koja je autohtona i koja treba biti most dodatnog povezivanja između dvije zemlje.

„Naglašeno je da ubrzana integracija zemlja regiona u Evropsku uniju predstavlja novu perspektivu, kako za Crnu Goru, tako i za BiH“, stoji u saopštenju.

Šahman je ponovio čestitke povodom Dana nezavisnosti BiH, kazavši da je interes obje zemlje održavanje i čuvanje dobrosusjednih odnosa između svih zemlja Zapadnog Balkana, naročito između Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

“Crna Gora je članica NATO saveza, a očekujemo i skoro članstvo u EU. To bi bio dodatni podstrek i za druge zemlje regiona, uključujući i Bosnu i Hercegovinu“, naveo je Šahman.

On je pozdravio aktivnosti člana predsjedništva BiH dr Denisa Bećirovića povodom diplomatskih napora koje je imao prilikom usvajanja UN rezolucije o genocidu u Srebrenici 2024. godine, zaključivši da je to važan korak za pravdu i pomirenje, kulturu sjećanja, ali i za očuvanje kredibiliteta UN-a.

Izvor (naslovna fotografija): BDP

Ostavite komentar

Komentari (0)

X