Vlada, kako dodaju, “niti je kompetentna, niti ima snage i odlučnosti, niti ima parlamentarnu podršku da državu postavi na zdrave konstitucionalne i pravne temelje”.
“Stranke od kojih zavisi Vlada ne predstavljaju političke subjekte koji su u stanju da Crnu Goru trasiraju kao suverenu pravnu državu. S druge strane, opozicija nije učinila ništa zbog čega bi se mogla smatrati osloncem u afirmaciji pravne države, da ne podsjećamo na nespremnost da se suoči sa nasljeđem svoje dojučerašnje vladavine. Zato su i neuvjerljivi međustranački hvalospjevi povodom novih partijskih namještenja u pojedinim institucijama, poput Sudskog savjeta ili Ustavnog suda”, smatraju oni.
Problem reformatorske proevropske politike u Crnoj Gori, naglasili su, prije svega je problem vezan za potencijale, ozbiljnost i profil aktuelne političke klase.
Preporučeno
“Naime, nije moguća djelotvorna proevropska orijentacija bez poraza klero-agenturne i amaterske politike koja je smijenila DPS, baš kao što takva orijentacija isključuje i DPS koji je svojim činjenjem proizveo sadašnju vlast”, zaključili su iz GI “21. maj”.