MVP povodom postupanja izraelskog ministra: Zastrašivanje mirnih humanitarnih aktivista nespojivi sa demokratskim vrijednostima

MVP povodom postupanja izraelskog ministra: Zastrašivanje mirnih humanitarnih aktivista nespojivi sa demokratskim vrijednostima

Standard

21/05/2026

19:03

Iz Ministarstva vanjskih poslova navode da Crna Gora najoštrije osuđuje ponižavajući i neprihvatljiv tretman humanitarnih aktivista flotile Sumud od strane izraelskog ministra Itamar Ben-Gvir.

“Zastrašivanje i dehumanizacija mirnih humanitarnih aktivista potpuno su nespojivi sa demokratskim vrijednostima i poštovanjem ljudskih prava. Ljudsko dostojanstvo i međunarodno pravo moraju se poštovati u svakom trenutku. Primili smo k znanju saopštenje ministra vanjskih poslova Izraela i očekujemo da se Vlada Izraela jasno ogradi od neprihvatljivog ponašanja jednog od svojih ministara i preduzme odgovarajuće mjere”, naveli su iz MVP na X mreži.

Poručuju da Crna Gora podržava napore Evropske unije usmjerene ka obezbjeđivanju odgovornosti i poštovanja međunarodnog prava.

Izvor (naslovna fotografija):Ilustracija

Ostavite komentar

Komentari (0)

X