Predsjednik Srpske Radikalne Stranke Vojislav Šešelj pozvao je predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i Mitropolita Crnogorsko-primorskog Amfilohija da se pomire.
On je gostujući na TV Happy poručio da do pomirenja između Vučića i Amfilohija mora doći, dodavši da je dobro što je crkva preuzela aktivnosti oko borbe protiv usvojenog Zakona o slobodi vjeroispovjesti. Šešelj je primijetio ono što je bilo jasno već neko vrijeme, a što je potvrđeno Vučićevom odlukom da ne dođe na Badnji dan u Crnu Goru, između ostalog i zbog toga što je Amfilohije zatražio da on ne dolazi
“U DPS-u je došlo do osipanja jer se čak i kod tvrokornih Crnogorca probudila svijest. Bilo bi dobro kada bi se na predsojećem popisu u Crnoj Gori 100.000 ljudi izjasnilo kao Srbi. Milo Đukanović je od Crne Gore napravio mafijašku državu“, poručio je Šešelj.
On je saopštio i da je on uvijek bio u odličnim odnosima sa Mitropolitom Amfilohijem. Inače Šešeljv sin Aleksandar koji je takođe poslanik SRS-a u Skupštini Srbije, pozivao je nakon usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovjesti da se Srbija direktno umiješa u unutrašnje stvari Crne Gore pa čak i vojno interveniše ukoliko je potrebno.
Preporučeno
Vasilj Karadžić