Bokan: Budućnost konkurentna u Eurokupu i ABA ligi, ne možemo da prijetimo nikome, ali možemo iznenaditi favorite

Bokan: Budućnost konkurentna u Eurokupu i ABA ligi, ne možemo da prijetimo nikome, ali možemo iznenaditi favorite

Standard

18/08/2025

19:43

Budućnost Voli će i u narednoj sezoni biti konkurentna u Eurokupu i ABA ligi, kazao je predsjednik podgoričkog košarkaškog kluba Dragan Bokan.

On je poručio da Budućnost nikome ne može da prijeti, ali da će dati sve od sebe da ponovo iznenadi favorita.

Prvi čovjek podgoričkog kluba očekuje dinamičnu i zanimljivu sezonu.

“Pogotovo nam je važno takmičenje u Eurokupu, jer ono donosi plasman u Evroligu. ABA ligu igramo sa najvećim emocijama, to treba istaći. Ne možemo da prijetimo, jer su budžeti rivala u oba takmičenja izuzetno veliki. Ako smo mogli prošle godine da izbacimo Crvenu zvezdu sa mnogo većim budžetom, ajde da probamo da to uradimo i u Eurokupu”, kazao je Bokan.

Govoreći o finansijskom stanju u klubu, Bokan je naglasio da je bitno da imaju kontinuitet dobrog rada, koji donosi rezultate.

“I pored smanjenog budžeta i bez pomoći države u prethodnih pet godina, uspjeli smo da održimo klub. Igračima i radnoj zajednici ne dugujemo ništa, imamo samo obavezu za porez, to je reprogram na 24 mjeseca. Uključujući i dobavljače, dug kluba je 1,7 miliona EUR”, rekao je Bokan.

On je naglasio da je Monteput uplatio milion EUR i da je to pomoglo da podgorički klub privede kraju prošlu sezonu.

“Ove godine imamo 400 hiljada veći budžet za plate igrača. Drago mi je da smo od Vlade i Glavnog grada prepoznati kao ozbiljan sportski kolektiv, i hvala im na tome”, kazao je Bokan.

On je kazao da je Budućnost prethodne sezone pokazala da može ravnopravno da igra sa timovima koji imaju po pet puta veći budžet.

“To je pokazatelj da dobro upravljamo klubom. Nadam se da će se to prenijeti i na našu reprezentaciju u narednim godinama. Organizacija je početna stvar u svakom poslu, pa i u sportu”, istakao je Bokan.

Bokan, koji je nedavno preuzeo i Košarlaški savez, najavio je novu strategiju i da će se potruditi da naredne sezone bude više domaćih igrača u Budućnosti.

“Nikada se nisam miješao u rad KSCG, ali sada je to moj posao. Moramo da promijenimo strategiju. Moramo da iskoristimo svaki mogući klub, a najviše Budućnost. Nadam se da će naredne sezone biti mnogo više domaćih igrača. Moramo kao savez sa Fibom da riješio ovaj problem odlaska mladih igrača na koledž”, kazao je Bokan.

Izvor (naslovna fotografija): Mediabiro

Ostavite komentar

Komentari (0)

X