Budućnost slavila u Zagrebu

Standard

24/09/2022

20:27

Rukometašice Budućnost Bemaksa pobijedile su večeras u Zagrebu ekipu Lokomotive 25:24, u utakmici trećeg kola B grupe EHF Lige šampiona.

To je drugi trijumf podgoričkih rukometašica ove sezone, nakon što su na startu u gostima savladale Kastamonu 40:27.

Pred svojim navijačima izgubile su od Esbjerga 28:23.

Lokomotiva je bez bodova i poslije trećeg kola.

Budućnost je u Zagrebu opravdala očekivanja, ali je do pobjede došla teže od očekivanog.

Crnogorski prvak je u većem dijelu meča bio u vođstvu, u 13. bilo je 9:6, a u 56. minutu 23:21.

Domaćin je sa dva vezana pogotka izjednačio na 23:23.

Budućnost je, pogotkom Brazilke Adriane Kardoso de Kastro, ponovo povela minut prije kraja, a sve dileme riješila je Milena Raičević sa vođstvo od 25:23.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Milena Raičević sa sedam, Ivona Pavićević postigla je pet, a gol manje Matea Pletikosić.

U zagrebačkoj ekipi najbolja je bila Klara Birtić sa pet pogodaka.

Budućnost Bemaks će u narednom kolu, 8. oktobra, ugostiti francuski Mec.