Preporučeno
Biće to duel ekipa koje su u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvarile po dva trijumfa i poraz. Branilac trofeja slavio je protiv Krke u Podgorici 86:64 i Igokee u Laktašima 85:78. Jedini poraz doživio je od Crvene zvezde 87:71.
“FMP je u grupi timova koji trenutno igraju samo ABA Ligu, dakle za svaku utakmicu imaju dovoljno vremena za odmor i za pripremu i za eventualne adaptacije. Svih pet startera prosječno postižu preko 10 poena, predvodi ih Apić sa 23 poena po utakmici i čak 43 izvedena bacanja na 3 utakmice. Šutiraju više za 3 poena nego za dva i odlično trče kontranapad. Za nas je utakmica vrlo važna, naši ciljevi u ABA Ligi su poznati”, kazao je Aleksandar Džikić.
Ekipa FMP-a je pred svojim navijačima bila bolja od Zadra 99:86 i Cibone 93:88, dok je ubjedljiv poraz doživjela od Mege 89:61. Prošle sezone podgorički tim dobioje oba meča – 93:76 u Železniku i 87:64 u Podgorici.
“Dolazi nam neugodna ekipa FMP-a u goste, imaju dvije pobjede i igraju dobro. Vrlo su neugodna ekipa i imali su nedelju dana da se spreme za utakmicu sa nama. Mi smo naporno radili ali moramo biti fokusirani tokom cijelog meča i nadamo se najboljem ishodu”, poručio je Zoran Nikolić.
Duel u dvorani Morača počeće u 18 sati.