Prva ostavka u Kataru

Prva ostavka u Kataru

Standard

01/12/2022

10:59

Selektor Meksika Herardo Martino podnio je ostavku nakon eliminacije u grupnoj fazi Mundijala.

Meksikanci su odigrali jedan od slabijih Mundijala u svojoj istoriji, prekinuvši niz od sedam uzastopnih nastupa u osmini finala turnira.

Imali su šansu da u posljednjem kolu stignu do osmog, ali je Poljska prošla dalje zbog bolje gol razlike.

Meksikance je dijelio samo jedan gol u trenutku kada su vodili protiv Saudijske Arabije 2:0, a Argentina istim rezultatom protiv Poljske.

Odgovaralo bi im 3:0 u bilo kom meču, a onda su u nadoknadi vremena oni primili gol i snovi su se raspršili.

Meksiko je u prvom kolu remizirao s Poljskom, a zatim je izgubio od Argentine

“Za ovu frustraciju i razočaranje koje osjećamo najviše sam ja odgovoran i preuzimam svu odgovornost. Moj je ugovor istekao je posljednjim sudijskim zviždukom”, rekao je Martino, koji je Meksiko vodio od 2019. godine na 66 utakmica.

Martino je ranije u karijeri vodio i Argentinu, Barcelonu i Paragvaj.

Izvor: Antena M

Ostavite komentar

Komentari (0)

X